Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #15551 (permalink)  
Vechi 28 sep 2015, 18:52:55
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

ma bucur ca sunteti bine
si Andrei a avut colici (cred), i-am dat Bonnisan efect 0, Alinan efect aproape 0, Probiotice ii dam si acum, desi nu mai are colici de mult. Singurul lucru care a avut efect a fost bebe cu burtica pe burta mea, leganat, cantat, dormit cu titi in gura.
tot asa facea si al meu, cum ii scoteam sanul din gurita era treaz, am incercat multe variante, nimic nu a functionat, iubeste titi asta este
acuma adoarme leganat si pimbat, dar nu mai mananca de mult la san, doar biberon
nici al meu cat a supt nu l-am ridicat sa ragaie, dar acuma il ridicam ca are reflux si daca nu ragaie il deranjeaza si se trezeste
  #15552 (permalink)  
Vechi 28 sep 2015, 20:40:33
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
ma bucur ca sunteti bine
si Andrei a avut colici (cred), i-am dat Bonnisan efect 0, Alinan efect aproape 0, Probiotice ii dam si acum, desi nu mai are colici de mult. Singurul lucru care a avut efect a fost bebe cu burtica pe burta mea, leganat, cantat, dormit cu titi in gura.
tot asa facea si al meu, cum ii scoteam sanul din gurita era treaz, am incercat multe variante, nimic nu a functionat, iubeste titi asta este
acuma adoarme leganat si pimbat, dar nu mai mananca de mult la san, doar biberon
nici al meu cat a supt nu l-am ridicat sa ragaie, dar acuma il ridicam ca are reflux si daca nu ragaie il deranjeaza si se trezeste
O sa incerc si eu cu probiotice daca gasesc pe net, pt ca in farmaciile noastre nu gasesc...
Sa stii ca bebele nostru nu sta cu burtica pe burtica mea, nu ii place, cred ca il doare prea tare. Plimbat, leganat ii place, de titi nu mai vorbesc...efectiv doar asta vrea.
Sper sa scapam repede, sa fie Dumnezeu cu noi si sa nu dureze pana la 3-4 luni...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15553 (permalink)  
Vechi 09 oct 2015, 06:16:00
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
In sfarsit,mdupa cateva zile grele, am avut o noapte mai linistita, bebita a dormit, s-a odihnit pentru ca i s-au calmat durerile cu noile picaturi, deci Slava Domnului ca am mers la pediatru ieri. Eram ingrijorati sa nu cumva sa aiba si alta durere, dupa ce avusese o criza urata cu o seara in urma. Dar este totul bine.
Mi-am indepartat si temerile vizavi de cantitatea si calitatea laptelui. Bebe ia bine in greutate. S-a nascut cu 3.5 kg si acum are 4.4, ne-a spus dna dr ca e foarte bine.
Creste repede, imi dau seama dupa hainute, eu tot mic ca la nastere il vad, desi falcute a facut. Nu vreau sa treaca asa repede timpul, vreau sa fie bland cu noi sisa il avemm pe puiut mic mai mult timp. M-a schimbat total minunea asta frumoasa. Imi creste inima cand vad orice gest, orice miscare schiteaza puiutul nostru. Ma topesc cand zambeste, desi o face in somn :X Azi face 4 saptamani deja :-)
Atat de drag imi este si atat de mult il iubesc, ca uitandu-ma la el imi vine sa plang :-)
Dumnezeu e mare, fetelor! Ce minuni ne ofera...

Eu sunt foarte bine. Nu m-am simtit operata a doua zi dupa nastere, dar acum?
Parca am mai zis, am scapat de 12 kg, ar mai fi vreo 4 din sarcina de dat jos. Primele 12 au plecat singure, de la sine, acum sunt blocata. Cine stie cand sd-or duce si astea 4. Ce e drept, mananc paine, cam 4-5 felii/zi de paine grau intreg. Si ma chinui sa nu mananc dulciuri, am pofta de dulce cum nu am avut in sarcina. Banuiesc ca oboseala este de vina, colicii ne dau niste batai de cap...
Apoi raman cu cele 87 dinaintea sarcinii, vreau sa scap de surplus fara discutie, dar tre' sa treaca timp de la operatie.
Ne pregatim si de botez, pe 8 noiembrie il vom crestina si vom face o micvuta petrecere. Am inceput sa punem detaliile la punct :-D
Am fugit sa dorm cu mititelul! Profit si eu
O zi buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Anca22 (09 oct 2015), butterfly30 (09 oct 2015), costina89 (19 oct 2015), danuta (09 oct 2015), danyella2008 (09 oct 2015), floricica0vesela (09 oct 2015), lidiuta (09 oct 2015), lucia ely (01 feb 2016), Wana (09 oct 2015), Zoe (09 oct 2015)
  #15554 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 11:36:26
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Am ajuns intr-un stadiu avansat de irascibilitate si nervozitate, iar nervii, bineinteles, ii descarc pe sot care nu merita asta (dar imi dau seama iar si iar dupa ce fapta a fost consumata). Tot incerc sa ma relaxez si sa nu mai fiu asa ca un pistol armat, gata sa traga... Ieri, dupa ce ca a stat toata ziua prin bucatarie, ba cu gatit, ba gauri in pereti ca suntem in lucru cu centrala, la finalul serii si-a aprins o tigara si vb la tel cu matusa mea, in timp ce eu asteptam sa aduca baita bebelui. Si cand a venit am inceput sa urlu ca ce mare lucru facusem, asteptasem 15 minute cu bebe in brate... L-am facut sa planga si m-am facut sa il simt dezamagit, si pe bun dreptate... Incearca sa faca in asa fel incat sa ne fie bine, sa m scuteasca de treburile casnice si sa faca el tot, pt ca ma vede obosita... Of... Si regret, regret asa mult pentru ca el este un om atat de bun... Dar i-am spus, nu o fac intentionat. Efevtiv am momente ca cel de aseara, ca bebe mai si urla, cand parca imi ia Dumnezeu mintile... Vreau aa fiu mai temperata, trebuie sa reusesc... Alearga toata ziua in sus, in jos si tot eu sunt nemultumita....

Bebe...are, cum spuneam la jurnalul mamicilor, zile si zile... O zi mai buna, alta mai rea. Astazi i-a luat sotul, dupa ce am discutat cu medicul, 4lax, supozitoare cu glicerina pt sugari. De doua zile se chinuie sa faca kk si degeaba, nici parturile nu mai iasa, burtica tare rau, scremete, gemete si pla sete. Ii pusei un supozitor si sper sa fie mai bine, sa rezolvam.
Colicii...cand ii stapanim cu Sab, cand nu e cale de liniste.
Sambata avem nunta la verisorul meu si vom merge. Cu bebe. O sa fiu criticata, probabil, dar nu il las acasa cu soacra mea si soacra ei, in primul rand pentru ca il alaptez, nu vreau sa mai aud de lapte formula, biberon. In al doilea rand imi e cam teama sa il las pentru ca ele sunt pe modul vechi de ingrijire a bebelusilor si nu vreau sa am surprize, in lipsa mea, sa il indoape cu ceai de musetel, vreo zeama de nu stiu ce fruct si alte chestii asemanatoare. Nunta e in alt oras iar bebita va merge cu noi, oricum mergem mai mult sa "semnam condica" si o sa ne intoarcem. Daca era mama acasa, poate ramanea cu ea, dar in conditiile astea se va chefui cu noi Am mai avut o nunta sambata dar nu ne-am prezentat. Ah si acum imi dau seama, soacra mea merge si ea la o alta nunta, in locul nostru, tot sambata.

Peste nici doua saptamani imi vin parintii acasa, in sfarsit isi vor cunoaste puiutul si va veni mama sa mai stea pe la noi. Si la fel de putin mai e pana l botezul iedutului mic, de-abia il astept! Sa vedem daca chiar se linisteste dupa crestinare.
O zi buna tuturor! Fug ca mi s-a trezit odorul!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (20 oct 2015)
  #15555 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 11:55:36
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citesc ce scrii tu aici si imi dau seama cate probleme apar o data cu bebe. Important e ca el sa nu afecteze relatia dintre tine si sotul tau. E normal sa fii nervoasa, cred ca si sotul tau intelege lucrul asta si vrea sa te ajute. Incercati sa comunicati cat mai mult si sa va sprijiniti in continuare unul pe altul.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
happygirldiana (20 oct 2015), Michelina (20 oct 2015)
  #15556 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 12:04:00
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Citesc ce scrii tu aici si imi dau seama cate probleme apar o data cu bebe. Important e ca el sa nu afecteze relatia dintre tine si sotul tau. E normal sa fii nervoasa, cred ca si sotul tau intelege lucrul asta si vrea sa te ajute. Incercati sa comunicati cat mai mult si sa va sprijiniti in continuare unul pe altul.
Sincer - citesc ce scrie Diana si nu ma pot opri din mirare. Sotul meu - tatal copiilor nu s-a implicat nici 5 min in cresterea copiilor sau in treburile casnice. El venea de la munca, ii puneam masa si eu luam copiii si ieseam la plimbare ca el sa se relaxeze. Ma intorceam cu ei obositi - mancare, baita si somn - ca sa nu deranjez sotul.

Ai un sot absolut fabulos asa ca pretuieste-l!

Ai fost totusi cu copilul la pediatru sa vezi de ce plange asa mult? Poate are o suferinta?
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
happygirldiana (20 oct 2015), Laura (20 oct 2015), lidiuta (20 oct 2015), lucia ely (01 feb 2016)
  #15557 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 13:51:04
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Va salut, fetelor!
Ce e drept, ma intelege si imi spune mereu ca o face pentru ca stie si vede ca nici mie nu imi e usor cu nopti pierdute (el are un somn atat de adanc incat bebe plange langa el si nu il aude), cu zile petrecute numai in plans, urlete si pat etc. stiu ca e minunat, de-asta ma simt cum ma simt. Si am simtit nevoia sa scriu aici, sa ma descarc.
Michelle, am fost la pediatru, in afara de colici nu are nimic. Asta-i singura cauza. Si cred ca sufera asa rau de colici din vina mea pt ca in prima saptamana eu nu l-am pus pe bebe sa eructeze, crezand ca asta se face doar de la cateva luni in sus... Si nici soacra nu m-a atentionat, daca tot a stat cu mine in maternitate. Si s-au acumulat si iata cum sufera acum puiutul... Oricum facea dar nu cred ca asa rau...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Michelina (20 oct 2015)
  #15558 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 13:57:12
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Nu va inchipuiti ca sotul a plans doar ca i-am reprosat ca l-am asteptat cu baita. Nu e chiar asa slab de inger. Dar s-au acumulat si la el si aseara a clacat
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15559 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 14:15:30
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Va salut, fetelor!
Ce e drept, ma intelege si imi spune mereu ca o face pentru ca stie si vede ca nici mie nu imi e usor cu nopti pierdute (el are un somn atat de adanc incat bebe plange langa el si nu il aude), cu zile petrecute numai in plans, urlete si pat etc. stiu ca e minunat, de-asta ma simt cum ma simt. Si am simtit nevoia sa scriu aici, sa ma descarc.
Michelle, am fost la pediatru, in afara de colici nu are nimic. Asta-i singura cauza. Si cred ca sufera asa rau de colici din vina mea pt ca in prima saptamana eu nu l-am pus pe bebe sa eructeze, crezand ca asta se face doar de la cateva luni in sus... Si nici soacra nu m-a atentionat, daca tot a stat cu mine in maternitate. Si s-au acumulat si iata cum sufera acum puiutul... Oricum facea dar nu cred ca asa rau...
Nu e vina ta ca plange copilul. Doar nu crezi ca i-au ramas gazele blocate in intestine din primele zile de viata. Pur si simplu are el un tranzit mai lenes. Si ai mei erau destul de constipati - ieseau cam o data la 3 zile si cand se intampla asta se inroseau la fata - se vedea ca se screm. Mie mi-au zis ca e din cauza ca am laptele prea gras (??) S-a reglat cand le-am diversificat alimentatia.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
floricica0vesela (20 oct 2015), happygirldiana (20 oct 2015)
  #15560 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 14:18:22
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

noi lactuloza Duphalac i-am dat 2x2ml ca sa ii inmoaie scaunul, dar din cate stiu eu la bebelusii alaptati exclusiv e normal sa aiba scaun si la cateva zile, neonatoloaga mea zicea de 5 ile, si pe grup la Alapteaza ziceau mamicile ca pana la 11 zile.
Nu mi se pare ok sa ii dai supozitor, el acuma invata sa impinga sa faca kk si daca il inveti cu ajutoare nu ii faci un bine.
bebe e constipat daca face bobite tari, in rest nu

si eu sincer tot am impresia ca are probleme cu scaunul, dar si neonatoloaga si si pediatrul mi-au zis sa nu ii pun supozitor, si lactuloza asta a fost solutia de compromis ca sa am si eu impresia ca il ajut (drept e ca a si facut 3 scaune dupa 2 doze administrate)

copilul simte mult si starea ta, esti sigura ca nu din cauza asta sunt si plansetele.
mie imi miroase ca ai multe pe cap, multe griji, plus oboseala, plus furtuna de hormoni, iti mai faci ganduri negre poate, te descarci pe sot apoi te simti vinovata, normal ca nu esti ok, si bebe te simte mai bine ca oricine

eu in seara botezului, cand ne pregateam sa mergem acasa, eram obosita, nervoasa, imi era frig, si al meu sot avea chef de povesti, desi i-am zis sa mergem acasa cu ultimele 2-3 persoane ce mai ramasesera sa ne ajute la strans si el numai nu se urnea din loc...deci bebe imi urla isteric in brate desi eu incercam sa ma linistesc fortat, nu reuseam sa il linistesc deloc, lapte nu vroia, in carucior nu vroia, in brate se zbatea, plimbat nu era ok, pe scaun nu puteam sta, etc, pana l-a luat varu-meu de la mine din brate si a tacut copilul instant, s-a linistit, a inceput sa ganguresca si toata lumea a fost fericita.
am ajuns apoi acasa, m-am schimbat, am shimbat pe bebe, eram linistita deja, bebe a adormit la mine in brate ca si cum nu ar fi fost nimic

asa ca mami draga.....relax....nu te mai agita sa le faci pe toate, bebe sa fie ok, ca apoi daca ai timp de gatit bine, daca nu sa va fie de bine s painea cu unt, daca ai timp de curatenie bine, daca nu asta e

eu fac mancare de doua ori pe saptamana, o zi fac pe o ciorba de dimineata pana seara ca nu pot mai repede singura cu bebe, si inca o data cand e sotul acasa sa stea cu bebe. curatenie face sotul, eu ma bucur daca am timp sa spal vasele., sa fac un dus sau sa intind o masina de rufe

de tine sa ai grija ca trebuie sa fii bine la mansarda sa poti avea grija de bebe
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
Anca22 (13 dec 2015), costina89 (20 oct 2015), happygirldiana (20 oct 2015), lidiuta (20 oct 2015), Michelina (20 oct 2015)
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole