View Single Post
  #15557 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 13:51:04
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Va salut, fetelor!
Ce e drept, ma intelege si imi spune mereu ca o face pentru ca stie si vede ca nici mie nu imi e usor cu nopti pierdute (el are un somn atat de adanc incat bebe plange langa el si nu il aude), cu zile petrecute numai in plans, urlete si pat etc. stiu ca e minunat, de-asta ma simt cum ma simt. Si am simtit nevoia sa scriu aici, sa ma descarc.
Michelle, am fost la pediatru, in afara de colici nu are nimic. Asta-i singura cauza. Si cred ca sufera asa rau de colici din vina mea pt ca in prima saptamana eu nu l-am pus pe bebe sa eructeze, crezand ca asta se face doar de la cateva luni in sus... Si nici soacra nu m-a atentionat, daca tot a stat cu mine in maternitate. Si s-au acumulat si iata cum sufera acum puiutul... Oricum facea dar nu cred ca asa rau...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Michelina (20 oct 2015)