View Single Post
  #15578 (permalink)  
Vechi 12 feb 2016, 15:36:32
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Yyyyeeees!!!! L-am deblocat!!! Dupa 2 luni de blocaj la 92.5 kg... 89.5! Cam intr-o luna asta am reusit sa dau jos. Merge greeeeu... Dar nici nu imi dau silinta. Nu ca nu vreau, chiar nu prea pot, nu prea e timp. Cum, necum mai rup cate 20-30 de minute de zumba, o plimbare lunga, ridicat una bucata haltera Raducu de muuulte ori pe zi in timp ce ne jucam. Eu sunt multumita, totusi 2 luni am fost blocata la 92... Mai arata el 90 din joi in Pasti dar nu am crezut nicio clipa )

Radu a implinit ieri 5 luni. Nu reusim sa scapam de problemele cu burtica. Am mers la alt pediatru, a prescris bifido baby. De 10 zile il ia si nicio imbunatatire. Ba mi se pare mai rau. Cand se screme, o face pana se taie respiratia...si tot nu reuseste cu caca... Nu stiu ce sa ii mai fac... Peste 2 sapt incepem diversificarea si mi-e teama rau sa nu se agraveze. Plange de durere ca nici la san nu mai sta si din cauza asta are mai mereu o stare de iritabilitate, e mai mereu cu capsa pusa, se enerveaza repede si are nevoie de multa atentie...
Nu zic... E un bebelus delicios, il iubesc, il ador! Ma topesc cand rade, cand ne jucam, are si astfel de momente, dar cand il apuca burtica... E teroare.
Ieri a facut vaccinul de 2 luni, a facut un pic de febra dar e ok.
Per total suntem bine... Asteptam caldura sa iesim si mai des din casa si mai dezbracati.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
danyella2008 (12 feb 2016), niculina04 (12 feb 2016), rozica1965 (15 apr 2016)