View Single Post
  #156 (permalink)  
Vechi 29 mai 2010, 09:50:25
damo's Avatar
damo damo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: undeva, Belgia
Vârsta: 55
Dieta: still de viata sanatos
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 2.558
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de Irina Costas Vezi mesajul
Damo tre sa vii la raport azi!Ce faci lenevesti?
Acu apar , ai am si vesti bune.
Monsieur C (cintarul) a fost de comitet azi dimineta, pot sa zic chiar un adevarat gentelman. S-a miscat cu 1,5 kg spre satisfactie subsemnatei. Mi-am pus si ochelarii, sa fiu sigura ca vad bine!
De fapt, e un pic mai mult. Cintarul meu e de taraba, nu foarte profesionist, adica indica doar kg, si indica in minus aproape 2...da' ca sa fiu si eu o doamna i-am acceptat doar 1,5.

Concluziile acestei saptamini: am inceput sa accept cafeaua mai neindulcita. De azi imi pun un cub mic de zahar brun si va spun ca nu e tragic. Chiar acum imi beau cafeaua si va spun ca se poate si mai putin dulce.
Am mai remarcat ca pot sa sar cina. De doua ori am ajuns tirziu acasa dar nu-mi era nici foarte foame. M-am dus la culcare fara sa maninc si s-a putut, recunosc ca nu m-am dus flaminda, pentru ca realmente nu-mi era foarte foame....va spun ca daca nu eram in acest "program de slabutze simpaticutze" as fi mincat ceva inainte sa ma culc. In concluzie cred ca masa de seara va fi mai mult inexistenta de acum inainte, sa vedem insa si cum o sa suport.

In rest vreau sa urmez la fel: nici un dulce dupa 14, un fruct pe la 4-5, poate chiar doua, imi fac cele 4 cani de ceai la servici, o felie de piine dimineata cu gem fara zahar si cam atit, in rest fel ca pina acum.

De fapt, ceea ce modific incepind de azi: cub mic de zahar la cafea si "subtiez' bine de tot cina.
Aaa...si mai vreau sa ma duc la aerobic de 4 ori saptamina asta si o data la sauna.

Va tin la curent, oricum.
La voi a mers bine saptamina asta?