View Single Post
  #15614 (permalink)  
Vechi 17 iul 2020, 09:51:34
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Eu am facut miscare ieri, am ridicat greutati Sute de kile de lemne ) Am o febra musculara la picioare si ma dor mainile si pectoralii de imi vine sa plang )
Mai avem astaseara cateva si terminam. Patima asta o avem de cativa ani. Nu avem caldura in oras, fiecare se descurca cum poate. Centralele pe lemne sunt cel mai des intalnite, de-asta avem si noi. Avem o magazie langa bloc si acolo depozitam an de an lemne, pentru iarna.
Azi trimit copilul la tara, la mama soacra, daca e si ea de acord, of course. Pe sot il incearca o raceala si vreau sa feresc copilul, doar ce i-a trecut complet, de-asta as vrea sa mearga la tara.
Ieri, mic dejun - lapte cu fulgi de ovaz
Pranz - rosii, branza, o felie de paine
Cina - jumatate de pulpa de pui la cuptor, o mana de cartofi congelati prajiti
Siiii...dupa pranz cativa biscuiti cu dulceata de capsuni. Ma porcesc si ma porcesc dar efectiv nu stiu ce e cu pofta asta de dulce. De fapt, cu pofta asta de rontait tampenii.
Vreau ca in weekendul asta sa ma mentin pe linia de plutire, apoi sa ma redresez complet. Am o saptamana fara sport, am o saptamana de rontait pe langa meniu, de mancat porcovenii si nu imi place. Macar am avut zilnic intre 8000-11000 de pasi, but still... trebuie sa imi dau silinta.
O zi de vineri frumoasa va doresc!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
adinico (20 iul 2020), lidiuta (17 iul 2020), nikytour (17 iul 2020), Zoe (17 iul 2020)