View Single Post
  #1566 (permalink)  
Vechi 23 mai 2011, 14:00:45
madiviv's Avatar
madiviv madiviv este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Dukan
Date: 156cm, 52.3kg
Mesaje: 594
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de alyee Vezi mesajul
Buna fetelor! Numele meu este Alexandra am 17 ani,50-51 kg, mi-am facut contu acum cateva luni dar m-am confruntat cu multe probleme si nu am putut sa ma tin de slabit si m-am ingrasat si mai tare vin cu forte noi, de saptamana viitoare m-am hotarat sa ma apuc de aceasta dieta Dukan nu stiu pe nimeni care a tinut-o asaca va cer parerea.Sport faceti?Cat?Ce fel de sport? Va rog tare mult sa im raspundeti.
Buna Alexandra....eu tin Dukan de pe 30 aprilie...am slabit 4 kg..imi este foarte bine cu dieta asta....am mai tinut si altele in viata mea dar niciuna cu asemenea rezultate.....si ma refer in primul rand la centimetrii din talie (aproape a disparut colacelul)....
Sport nu prea am timp sa fac....dar urc scarile la munca si le cobor(lucrez la etajul 10 al unei cladiri)....merg si pe jos ....nu foarte mult dar compensez cu munca de acasa...cand am timp mai fac zumba si pilates....nu am un program fix de sport....
Si oricat as vrea sa fac sa sti ca nu am fosta ca mai fac sport (cred ca de la dieta ca inainte faceam zumba din 2 in 2 zile cate 1 ora 1ora si jumatate)....
madiviv, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1507 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 990 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]