View Single Post
  #15858 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 20:06:34
claudia22's Avatar
claudia22 claudia22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Mai pe la sfarsitul lui august, chiar in septembrie, cand e vremea mai domoala, dar inca e caldut, sa apuce sa se coaca si strugurii .

Emi, crede-ma pe cuvant, puiutele lui Rozi sunt niste deosebite, frumoase foc, grasunele ca doua gogosele cu ochisori, cu boticurile rozalii . Au cu cine sa semene, ca si mamica lor e o scumpicica .
Auzi, ademeneste si tu barza aia cu ceva peshte, sa vina mai aproape de casa .

Rozi, e bine ca piata mea e acoperita, asa ca nu-mi fac grija de soare si e la 5 minute de bloc, asa ca nu m-am fredonat foarte mult. Am facut aprovizionarea din plin, rosii, rosii si galbene, castraveti, mere mici de vara, mai acrute, pepene galben (mirosea asa de bine ca nu m-am putut abtine), struguri albi, branza de capra si de oaie, ceapa verde, salata, marar, patrunjel, dovlecei, busuioc (pun frunze la salata), apa plata, mancare pentru Tzitzilina, faina de spelta, detergenti si alte alea pentru bucatarie si luni cred o sa mai dau o raita pentru fructe de padure . Mai am cateva chestii de luat, ma mai duc si la supermarket, ca in piata n-au ce vreau eu, sau au la un pret mai mare (gen lapte, iaurt, branzeturi din acelea mai pretentioase ).

Mi-am facut si eu o mega salata, ma duc sa pap si ne citim dupa. Pupicei!
bei vreau si eu sa vina o barza la mine
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
sherpika (03 aug 2013), VentoFreddo (03 aug 2013)