Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #15851 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 17:44:12
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Offff, imi imaginez! Imi spunea mama ca a vorbit cu matusa-mea (sta in Craiova) si n-a putut iesi saptamana asta din casa, ca i se facea rau. Bine, matusa-mea e si rea de caldura si mai are si niste probleme de sanatate. Dar a stat in casa, ca nu se putea altfel. Eh, lasa, macar sa nu te mai obosesti cu altceva, stai linistita ca apare si puiuta ta si te mai linistesti .
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui sherpika:
rozica1965 (03 aug 2013)
  #15852 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 17:47:31
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Offff, imi imaginez! Imi spunea mama ca a vorbit cu matusa-mea (sta in Craiova) si n-a putut iesi saptamana asta din casa, ca i se facea rau. Bine, matusa-mea e si rea de caldura si mai are si niste probleme de sanatate. Dar a stat in casa, ca nu se putea altfel. Eh, lasa, macar sa nu te mai obosesti cu altceva, stai linistita ca apare si puiuta ta si te mai linistesti .
Da mai,iti vine sa cazi din picioare daca esti pe strada dupa 12!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
sherpika (03 aug 2013)
  #15853 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 17:49:33
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Cunosc, lasa, daca n-ai treaba si nu e musai, mai bine sa stai in casa. Si dupa ce vine fata, cred ca mai bine ar fi sa pleci la tara, macar acolo mai stai in gradina la umbra, mai e apa langa tine sa te mai racoresti .
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
claudia22 (03 aug 2013), rozica1965 (03 aug 2013), VentoFreddo (03 aug 2013)
  #15854 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 17:52:32
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Cunosc, lasa, daca n-ai treaba si nu e musai, mai bine sa stai in casa. Si dupa ce vine fata, cred ca mai bine ar fi sa pleci la tara, macar acolo mai stai in gradina la umbra, mai e apa langa tine sa te mai racoresti .
Asa e !!!!! Plec la tara maine noapte,cand pleaca si fata la mare!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
claudia22 (03 aug 2013), sherpika (03 aug 2013)
  #15855 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 18:00:15
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Eu incerc sa-mi limitez iesirile, adica stau in casa . Nu ies decat daca-i musai . Oricum, de luni ma apuc de curatenie in bucatarie, ca au deranjat astia cu reabilitarea gandacii de la subsol si ne-au napadit. Mi-au aparut in baie! Sa mor si alta nu! Si in bucatarie se ascund nu stiu pe unde, asa ca scot tot, bag solutie peste tot si a doua zi spal si curat iarasi tot, inclusiv vesela, tacamuri, oale si toate cele! Si spal si peretii (sunt cu faianta pana sus). Deci fac sport .

Mai, eu nu stiu ce sa mai manac de seara azi! La pranz am mancat ditai salata cu rosii, castraveti si branza. Acum nu mai am nici o idee si mi-e si lene sa fac vreo chestie elaborata. Rozelu', da-mi o idee!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
claudia22 (03 aug 2013), rozica1965 (03 aug 2013), VentoFreddo (03 aug 2013)
  #15856 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 20:00:53
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Clau, saru'mana de oferta, as veni daca n-ar trebui sa o iau si pe Mitzulina dupa mine, dar vezi ca ar trebui sa-mi faci si instructajul, ca eu iti fac curat ca-n palma, scot tot, nu ramane nimic-la propriu . M-am mai plans eu pe aici, eu n-am avut bunici la tara si nici multe rude, cred ca in toate cele 36 de primaveri ale mele n-am fost decat de vreo 2 ori sa stau mai mult (adica aproape o saptamana) la cineva la tara, mi-ar placea sa invat care ce si cum si sa am si eu o bucata de pamant. Stiu ca e multa, multa munca, dar, cum spuneam, sunt convinsa ca si satisfactia e pe masura .
ei las ca nici eu nu sunt mai breaza de zece ani nu ma mai ocupasi de gradina am uitat cam tot
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

La mine ,la tara,nu va muncii in gradina.....doar va merge la Dunare,la plaja........
hai draga ca si eu am dunare o pun la munci sa transpire apoi toples
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Ei na,neata!!!!!!! Mai aveai un pic si ziceai buna seara!Pai la ora asta se vine aici?
Tu Mariana,pt bunatatile alea de tort las si mama dietei!M-ai auzit tu vreodata vaicarindu-ma ca am mancat tort si m-am ingrasat?In acele conditii chiar nu am mustrari de constiinta!!!!!
rozi facem liga
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna scumpele
vai,ce lenesa sunt,mai acu m-am trezit..da azi chiar nu am nimic de facut,in gradina am,da vine mama si facem impreuna pe seara,cand se duce soarele,a acu e jale..
sunt bucuroasa ca am vazut barza langa geamul meu,nu stiu daca v-am povestit,eu stau pe un camp,si mai vad fazani,iepuri de camp si berze..nu mai zic de fel de fel de pasarele,mai ales pupezeSi asa ma bucur cand vad berzele de aproape..sunt f maiestoase,mari,si cand isi iau zborul par monstri preistorici..au o deschdere a aripilor de aproape 3 metri
am savurat un ceai de fructe padure,musetel si miere,mi-a traznit prin cap sa pun si niste cimbru prospat din gradina ,si mirosea ceaiul meu a ciorba am citit ca e f bun ceaiul de cimbru,mai ales pt plamani,bronhii..

Clau,deci si tu ai probleme cu nesimtirea..lasa gunoiul,mai grav e ca ti-au intrat si ti-au furat din gospodarie
Serpi,ai vazut ce oferta generoasa ti-a facut Clau,hai ca te astept si pe la mine,pana anul trecut nici eu nu prea deosebeam iarba de verdeturi..si acuma mi-a zis mama ca am smuls niste floricele(alea de piatra) crezand ca e iarba grasa de gainise mai intampla
Rozel,daca e vorba de Dunare si plaja,fara treaba ,viu si eusi nu vin cu mana goala,iti aduc inghetata aia festiva,mishto tare
ce-ti mai fac catelusii,ca nu ai mai zis nimica..
Iar plec,ma duc la dedeman sa iau ceva pt casa,pe urma sa fac rezerva de inghetata ca vine mama si cu nepoata,mari amatoare de inghe,daca ma ajuta la treaba le platesc in natura
azi de papa ma descurc cu ceva carne fripta si alaturi legume trase in tigaie din gradina,un pahar de vin rosu ..la cina mai vad,o salata cu branza,gustare am shakul ala cu oua de prepelita,f buna a fost combinatia de ieri,o repet
Va pup cu drag,o zi frumoasa de sambata!
nesimtire putin spus ma bate gandul sa pun anunt GUNOAIELOR NU MAI ARUNCATI GUNOAIE ce ziceti merge
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Da..poti face ce vrei tu......gasim scoici la Dunare......si raci....si peste!!!!!
Luasi o pastila pt cap? Pune-ti pe frunte o batista udata cu apa rece!
eu zic sa pun varf de castravete daca tot vrea sa intre in comunitatea taranilor romani
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Pup, Emi!
O zi incarcata si la tine . Daaaa, sunt sonvinsa ca ma prind eu de miscare pana la urma, ca vorba ceea, stiu sa deosebesc patrunjelul de marar si alte ierburi, oi invata si celelalte balarii . Vezi ce frumos, facem reuniiune la Rozelu' si il isterizam pe dl. Rozi, ca daca ne adunam cu toatele, nu stiu pe unde o sa se ascunda . Sau poate i-o placea sa stea cu pupezele .

Rozelu, am mai luat o gura de cafea, parca m-a mai lasat o tzara, cred ca e si de la faptul ca dorm ingrozitor de prost, ma si enervez. Ce bine ar fi daca nu m-as mai gandi la nimic, sa fiu si eu mai "blonda" , n-as mai avea dureri de cap .
Rozelu', daca e de peste in garla ma mut . Muztili o sa ma pazeasca de la mal, ca ei nu-i place apa , dar sa nu-ti faci sperante sa-ti prinda soareci, cred ca se sperie de ei, ca n-a vazut niciodata .


A! Emi, ca mi-am amintit cu berzele tale, ti s-a asezat vreuna pe casa? Ca cine stie ...
eu zic sa vii la mine la tara 1600 m neintretinut de 4 ani e gradina botanica inveti toate buruienile de la A la Z
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
rozica1965 (03 aug 2013), sherpika (03 aug 2013), VentoFreddo (03 aug 2013)
  #15857 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 20:03:22
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Eu incerc sa-mi limitez iesirile, adica stau in casa . Nu ies decat daca-i musai . Oricum, de luni ma apuc de curatenie in bucatarie, ca au deranjat astia cu reabilitarea gandacii de la subsol si ne-au napadit. Mi-au aparut in baie! Sa mor si alta nu! Si in bucatarie se ascund nu stiu pe unde, asa ca scot tot, bag solutie peste tot si a doua zi spal si curat iarasi tot, inclusiv vesela, tacamuri, oale si toate cele! Si spal si peretii (sunt cu faianta pana sus). Deci fac sport .

Mai, eu nu stiu ce sa mai manac de seara azi! La pranz am mancat ditai salata cu rosii, castraveti si branza. Acum nu mai am nici o idee si mi-e si lene sa fac vreo chestie elaborata. Rozelu', da-mi o idee!
eu am metoda mea pt carcalaci papa mult pepene seara sa merg des la pipi noaptea spraiul de gandaci langa pat si la fiecare pipi fug dupa unul
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
sherpika (03 aug 2013), VentoFreddo (03 aug 2013)
  #15858 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 20:06:34
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Mai pe la sfarsitul lui august, chiar in septembrie, cand e vremea mai domoala, dar inca e caldut, sa apuce sa se coaca si strugurii .

Emi, crede-ma pe cuvant, puiutele lui Rozi sunt niste deosebite, frumoase foc, grasunele ca doua gogosele cu ochisori, cu boticurile rozalii . Au cu cine sa semene, ca si mamica lor e o scumpicica .
Auzi, ademeneste si tu barza aia cu ceva peshte, sa vina mai aproape de casa .

Rozi, e bine ca piata mea e acoperita, asa ca nu-mi fac grija de soare si e la 5 minute de bloc, asa ca nu m-am fredonat foarte mult. Am facut aprovizionarea din plin, rosii, rosii si galbene, castraveti, mere mici de vara, mai acrute, pepene galben (mirosea asa de bine ca nu m-am putut abtine), struguri albi, branza de capra si de oaie, ceapa verde, salata, marar, patrunjel, dovlecei, busuioc (pun frunze la salata), apa plata, mancare pentru Tzitzilina, faina de spelta, detergenti si alte alea pentru bucatarie si luni cred o sa mai dau o raita pentru fructe de padure . Mai am cateva chestii de luat, ma mai duc si la supermarket, ca in piata n-au ce vreau eu, sau au la un pret mai mare (gen lapte, iaurt, branzeturi din acelea mai pretentioase ).

Mi-am facut si eu o mega salata, ma duc sa pap si ne citim dupa. Pupicei!
bei vreau si eu sa vina o barza la mine
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
sherpika (03 aug 2013), VentoFreddo (03 aug 2013)
  #15859 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 20:13:57
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

fetele noapte buna ma duc la baie ca put a fum am copt un sac de vinete curatat si bagat la congeklator am mai oparit si congelator 5 kg pastai galbene fideluta 6 kg fructe de padure
am oparit castravetii maine fac saramura maine 2 kg ardei iuti tre sa fac husti si cand oi veni de la bucuresti fac borsul
maine ma duc la gratar la tara las si fata acolo pna vin de la capitala
noapte buna va pup
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
Ema55 (05 aug 2013), rozica1965 (03 aug 2013), VentoFreddo (03 aug 2013)
  #15860 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 20:30:54
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Pupici Clau! Hai fugi sa te odihnesti, somnic usor!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole