View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 09:49:04
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )

Citat:
Anterior postat de tynyty Vezi mesajul
Buna dimineata . O noua zi incepe, cea cu nr. 2 - amidon. Aseara mi-am facut un orez cu legume ( ceapa, morcov si ardei rosu) asa ca asta voi papa eu azi.
De dimineata am mancat 2 banane, la pranz orez cu salata si seara tot orez dar jumatate din cantitatea de la pranz. Si bineinteles multa, multa apa.....
Am facut sala 3 luni pana acum 2 saptamani....si mi-a expirat abonamentul si am zis ca ma apuc si eu iar dupa Pasti de sport.... trebuie miscare.
Acasa am aparat de masaj cu benzi si fac in fiecare seara....sper sa vad rezultatele
Neata, Anamaria!!
Deci a fost bine cu prima zi de Rinuta, da?Cat de cat ai remediat nr de calorii.
Astazi amidonuriMie la amidonuri imi placeau cartofii copti cu usturoi si rozmarin Yuumy!Cred ca o sa pregatesc si eu maine!
Deci refaci abonamentul la sala,da?ASa.Eu iti recomand exercitii cardio, astea ard grasimea, o topesc, dar sa le combini si cu putin fitness pentru tonifiere

Te-am pupat!Sa ai o zi minunata!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]