Subiect: Jurnal Elisheva
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 18:51:03
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elisheva

Buna,Eli
AM remarcat intr-un mesaj precedent ca erai bucuroasa ca te mentii sub 1200 calorii..ce inseamna la tine 1200 ala? tip 1199 sau 800...900..ca si astea sunt sub pragul ala?
Si cu shake-ul ala practic cina ta nu exista,mai ales ca e facut cu apa..Sa zic ca ai sa continui sa mananci cat o vrabiuta,cca 1000 de calorii..asta e deja o suferinta pt organism,la un moment dat vei stagna,procedeul normal ar fi sa...scazi din calorii si sa maresti ritmul de activitate.In aceasta eventualitate cu tine ce se va intampla?vei scadea pana cand?si cand te vei intoarce la mancat normal,nu zic cu excese,corpul va tine minte ca l-ai infometat(dap,cca 1000 cal pe zi e infometare),deci isi va face rezerve si din orice gura de apa in plus peste acele calorii..Rezultatul?Efectul yoyo..ingrasat mai mult decat la inceput..
Nu am avut timp sa ma uit pe meniurile tale,sfaturile mele sunt bazate pe cele cateva mesaje de pe pagina asta,dar as fi curioasa sa vad ce mananci la md,la pranz si la gustari..si cate calorii aduni.
O sa revin cand o sa am ceva timp,sa studiez meniurile,daca le ai.
Succes si slabit sanatos!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]