View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 17:17:03
babi's Avatar
babi babi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 59.7kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 5 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Stiu...dar trebuie sa si ai timp! De exemplu eu luni de la 10 pana la 12/13 stau la sala. La 16:00 merg la faculta si termin pe la 20:00. Cand sa mai mananc 3 mese?

Eu mi-am planuit cam asa meniul pe maine:
7:00 omleta recomandata de tine
9:00 o salata cat mai consistenta ca sa am energie la sala
13:30 un gratar
18:00 in pauza am sa mananc un mar verde mai mare

Si cand ma intorc daca imi mai este foame am sa beau si cana de lapte degresat. Mai mult de atat chiar nu pot face Eu nu o consum cu frisca, deci nici un pericol Ideea e ca mi-e foarte greu sa renunt la tot ce imi place. Sunca, branza si cafeluta mea sunt singurele lucruri care imi mai fac placere. Daca as renunta si la ele mi-e frica ca nu am sa rezist!

Cafea nu beau dimineata ca nu imi place cafeaua la ibric. Sunt fan espresso pana la moarte Segafredo, Illy, Manuel etc... Oricum beau maxim trei espresso pe saptamana! Laptele si zaharul pe care il adaug sper sa nu strice prea mult
maninci la mic dejun, apoi prima gustare cand vii de la sala papi la pranz, la a doua gustare iti iei un fruct la scoala, si prinzi o pauza in care papi un iaurt de baut.
pacat ca ai un orar destul de aiurea,
babi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]