View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 23 ian 2011, 02:29:40
Riri's Avatar
Riri Riri este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 57
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Riri - dieta proteica

azi a fost prima zi de PL, mai mult fortat. am fost la un curs toata ziua (la care merg si maine toata ziua) si am ales si eu din ce aveau la catering... oricum, am tinut 8 zile de faza 1 deci e ok. m-am si cantarit. de dimineata avea, 71,2 kg. dar nu schimb tickerul inca, mai astept vreo 2 zile poate ajung la 71 curat.
asaa, meniul pe ziua de azi a fost:
MD - 2 oua fierte, file de hering cu putin ulei de masline si lamaie, iaurt 0% (cred ca 150 de gr, o cutie mica..)
P - muschi de porc la gratar (cateringul...alta carne nu era ), doua felii de rosii cu mozzarella si busuioc, 3 ciuperci la gratar
C - o pulpa de curcan preparata la tigaie cu tarhon si cimbru, in suc propriu, cu vreo 200 gr de broccoli fiert
vreo 3 litri de apa, vreun litru de ceai verde si vreo 2 cani de cafea cu lapte, fara zahara, fara indulcitori
la sala:
2Xmers foarte alert pe banda de alergare 25 de minute (2 km), 2X10 minute pe bicicleta eliptica

PS: pt ca ultima masa a fost pe la 7 si acum mi-e cam foame, cred ca o sa mananc cateva feliute de somon afumat, doar asa ca sa nu adorm gandindu-ma la apocalipsa prin foamete
__________________
Jurnalul meu