View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 13 dec 2009, 20:10:53
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Haideti sa slabim impreuna

Salut fetelor Voua cum va mai merge? Eu am stat o sapt acasa si nu prea am facut multa miscare,decit niste exercitii pt burta si putina saritura in coarda.De miine ies la scoala si deja miscarea va fi mai multa
hm acum seara am mincat niste mamaliguta fiarta cu ceai si era yammy Mi-am facut 2 bucatele de peste la cuptor fara ulei,cu usturoi si condimente si ma gindeam ca va iesi nu prea bun dar am gustat si e minunat chiar,imi pare mai gustos decit prajit cu faina cum maninca ai mei acum si inca la ce ora Mi-am lasat o bucatica de mamaliga pt miine dimineata si va fi un mic dejun gustos si sanatos numai gata pt o noua zi de scoala Incepe a-mi placea mincarea dietettica dar stiti din ce cauza,pt ca stiu ca mincind-o nu are acelasi efect ca una gustoasa dar nesanatoasa.Succes tuturor /
la mine zilele astea cam am stagnat la 62.7 pt ca am stat mai mult dar miine se incepe o noua sapt si va fi incarcata asa ca sper ca pina sbt viitoare sa nu trisez pt ca e ziua mea si oricum o sa maninc ceva ce nu trebuie caci asa e la zile de nastere.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]