Subiect: Rontaitul...
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 30 apr 2011, 20:14:34
fllory's Avatar
fllory fllory este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 29
Dieta: este o dieta creata de mine...
Date: 163cm, 71kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rontaitul...

Mihaela, mi-a spus sa iti dau exemple de prajituri pe care le face mami...pai crede-ma ca este o lista infinita, face absolut orice i se pare ca are ingrediente care ii plac. De la prajituri cu fructe si budinca pana la torturi de ciocolata sau te miri ce combinatii bomba. Prajituri cu frisca si fructe, branza, napolitane (cu crema din propria productie), dobos, cremes, saratele si tot felul dar cel mai aiurea e ca le face in fiecare sfarsit de saptamana. Ii place sa vada ca are o prajitura daca vin musafiri sau pur si simplu sa manance ca desert dupa masa de duminica. Pentru mine asa e unica tentatie, prajiturile facute in casa. In rest nu ma tenteaza nici un dulce din comert, de napolitane am zis si eu asa aiurea dar defapt nici nu imi plac. Cum spui tu, prefer sa rontai fructe sau legume decat chips-uri sau popcorn pe care nici nu am mai pus in gura de 3 ani jumate. Mai nou a decojit bunica mea niste nuci si le-a pus in camara iar eu de cate ori trec pe acolo imi iau in mana cateva nuci si rontai ca sa nu ma iau sa mananc nush ce prostii.. Eu zic ca mi-am schimbat mult stilul de viata si vreau sa ramana asa, cu mici scapari dar sa ramana asa si sa nu ma mai ingras...defapt asta e ceea ce ma ingrijoreaza cel mai mult dar sper sa reusesc sa ma mentin "pe pozitii"....
fllory, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2458 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1941 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat