View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 14:08:01
alexa.stan's Avatar
alexa.stan alexa.stan este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Adevarat sau fals ?!

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Alexa,eu sunt toal impotriva painii pentru ca stiu ca acasa nu exista un echilibru.Majoritatea oamenilor mananca paine cu orice.De la cartofi la paste fainoase.Ala se numeste abuz.
Painea la care ma refer eu e facuta doar din cereale integrale.Nu are adaos de faina.E umeda si acruta.Si daca am vreo problema de constipatie stiu ca o rezolv cu 2 felii de paine,maxim 50 de grame
Salata de vinete e minunata la gust fara paine.Mie imi e ok sa pap orice fara paine,pot manca chiar si ochiuri,hihihi,dar imi trebuie branza pe ele.Singura chestie de nu o pot manca fara paine sunt ouale fierte moi.Si mai mananc paine de pofta,cand trec pe langa o patiserie si au mii de feluri de paini ce miros de mori.
Si am uitat sa spun,eu mananc paine,de cereale,imia jung 500 de grame cam doua saptamani.Am o cutie cu 10 pachetele ambalate individual si fiecare pachetel are 2 felii.Si sincer ma satur din ele.Partea naspa e nu e flexibila de loc,adica se rupe imediat si imi e greu sa fac un sandwich din ea.Si mai greu sa il mananc.Dar il pun la cutiuta si mananc pe bucatele,hiihhi
Nu te contraziceam sub nici o forma, Doar ca trebuie sa balansam putin informatiile. Erai asa evoltata pe paine ca...

Eu am fost in copilarie si adolescenta devoratoare de paine. Mancam ca nebuna 2 cel putin pe din alea rafinate, albe. Rusine mine.

Dar Acum am scapat.

Si sotul meumananca paine chiar si cu cartofi prajiti. Yack!

Dar insist. Cum am mai zis, am cunoscut si excesul, si apsenta paine, de aproape 4 ani, pap paine doar la ocazii speciale. Adica, doar atunci cand era vreun sos bun in farfurie, luan, 2-3 inchituri asta se intampla o data la 2-3 luni. Si am cunoscut si consumul, recomandat. adica 2-3 feli de paine integrala, pe zi. Si este mult mai bine in a 3-a situatie. Bine inteles, daca azi dimineata pap, cereale cu lapte, nu mai pap 2 cele 2 feli la pranz.

Eu cred ca ar trebui sa facem un sacrificiu, si sa ne gatim singuri painea. Eu o sa ma duc sa-mi caut o moara, si sa-mi cumpar faina integrala. Ca de facut paine nu-i greu.

__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html
Răspuns cu citat