View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 30 aug 2011, 13:17:32
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Rozica........ eu de doua zile mananc la 1135 calorii. Stiu ca nu e bine dar ma gandeam sa-mi pacalesc organismul........sa pap acum la 1100 calorii si cand stagnez sa m-apuc de sala. Merge?
Sigur c-am sa ajung si eu la jurnalele voastre, cele care m-ati intampinat asa frumos si pe care va consider deja sustinatorii mei pe care nu-i pot dezamagi, deci o motivatie in plus. La fel mi-ar placea sa ma considerati una din suporterele voastre infocate.
Acum imi ocup mai mult timpul cu descurcatul in uneltele site-ului dar cand ma specializez nu mai scapati de mine.
Roxii ma simt asa batrana cand imi spui dvs. Mi-ar placea sa ne tutuim toate...... nu-mi place pronumele de reverenta.
Pupici pentru voi si multumesc incaa o data pentru toate sfaturile de care incerc sa tin cont. A propos mi-am facut dimineata poze de frigider
Ma bucur ca esti incantata si pusa pe treaba si stim ca si tu o sa ne sustii asa cum si noi vrem sa te sustinem pe tine. Sa ne zici cum functioneaza cu pozele

Eu am inceput hopcalorica undeva la 1200 apoi am scazut la 1100. Acum am revenit la 1300 si nu m-am ingrasat deloc. E mai bine, mai ales cand o sa incepi sa faci si miscare mai serioasa, sa ii dai organismului energia de care are nevoie. Ca daca tu consumi 300-500 calorii intr-o ora de sport si mananci doar 1100 si organismul tau consuma si el pentru arderi si alte activitati care nu prea depind de tine in jur de 1500-1700 de calorii, corpul tau e mult prea pe minus cu energia ca sa nu se incapataneze sa dea jos.

Deci da-i cum spune rozica pe la 1500 calorii asa, si fa si un pic de sport usor- fetele in general incep cu start walking, cauta pe youtube. Te obisnuieste cu antrenamentele mai cardio, si iti da o stare de bine.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]