View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 16 sep 2011, 20:39:29
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul kg pierdute - Roda

Citat:
Anterior postat de Roda Vezi mesajul
eu insa de cand ma stiu am fost grasa, prin clasa a 7 aveam deja 75 de kg...apoi am ajunsla 105, dupa 98, 85 ,98 , 75 .....azi m-am cantarit si am vazut cu satisfactie ca am 72.3, stii sunt un pic cam fixata pa cantarit, poate pentru ca stiu cat de dificil mi-a fost sa ajung la greutatea actuala...oricum sper sa ajung la 65...
si eu aveam 68 kg cand am terminat clasa a 8a!!!
Citat:
Anterior postat de Roda Vezi mesajul
SaluT Nicoleta!!1 Merci pentru sfat.. mi se pare ca am nevoie de un psiholog...deja mi-e si frica cand ma gindesc sa mananc mai mult...oricum promit sa incerc!!!!!!!
nu iti fie frica !!! atat timp cat e mancare sanatoasa si faci si sport nu te vei ingrasa!!!
Citat:
Anterior postat de Roda Vezi mesajul
a venit si seara..am mancat un ghiveci de legume inabusite si pui la gratar....dar inca imi este foame!!!!! ce sa fac?????
papa bun aici la tine!!!
Citat:
Anterior postat de Roda Vezi mesajul
am mancat doua mere...inca mi-e foame dar rezist....nu mi-a raspuns nimeni oricum voi scrie mai departe chiar daca nimeni nu citeste..imi face bine.....
iubita ,eu citesc si raspund ,dar numai atunci cat si cand pot de copilasii astia ai mei!!!
daca crezi ca ai mancat mult azi ,incearca sa iti faci un ceai sau doua!!!sau un pahar de lapte!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]