View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 08 oct 2011, 13:54:27
Resli's Avatar
Resli Resli este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 31
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta dupa nastere

Eu nu am putut sa fac nimic dupa ce am nascut ( prin cezariana) deoarece nu mi se inchidea operatia , 5 luni am tras rau cu dureri si sangerari si o infectie si cu multe kg in plus, cand mi-am revenit fixic am inceput sa alerg cam cate 1 ora pe zi si sa tin un regim foarte drastic ( pentru mine drastic e libertin pentru altii deoarece eu sunt o mare gurmanda ) dar am reusit sa dau 15 kg jos la scurt timp , partea proasta e ca de paste m-am reapucat de fumat si am revenit la stilul de viata anterior si drept consecinta am reusit sa pun 5 kg inapoi , acum o luna m-am hotarat sa o iau pe calea cea dreapta iar si am inceput cu un regim de viata sanatos si de 2 zile vad ca alerg cate 10 km pe zi in 2 reprize. Burtica se incapataneaza sa ramana dar a scazut considerabil si ii vin eu de hac Asa ca bafta multa mamicilor care vor sa dea jos ce au pus in timpul sarcinii dar nu uitati v-a luat 9 luni sa le puneti , trebuie sa va ia cel putin tot atat sa dati jos . Bafta
Resli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat