Subiect: Jurnalul meu
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 21 feb 2010, 22:08:19
anes's Avatar
anes anes este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu

Citat:
Anterior postat de Andreea Beatrice Vezi mesajul
Am gasit mucenicii dietetici:
Ingrediente: 100 gr mucenici, 150 gr nuci, 2 linguri fructoza, 1-2 lingurite pudra de roscove, scortisoara.
Mod de preparare: Nuca se lasa peste noapte la inmuiat in multa apa. A doua zi se scurge (apa nu se poate bea pt ca este amara). Puneti un litru de apa la fiert si cand clocoteste adaugati mucenicii. Dupa ce au fiert opriti focul, lasati sa se raceasca putin si adaugati pudra de roscove, fructoza, scortisoara si nucile. In loc de fructoza puteti indulci cu sirop de artar.
Later edit: am uitat de coaja rasa de lime. O puteti adauga la sfarsit
buna Andreea! iar retete? iar tentatii? am mai vb pe undeva pe aici de beigli (un soi de cozonac mai dens si foarte subtire, in care aluatul e doar pt a tine umplutura de nuca sau mac ... adica aluatul mai ca nu se vede - iti poti imagina?!) asta va trebui sa fac de Pasti ... daca scap macar cu stagnere in perioada Pastilor, voi fi tare!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]