View Single Post
  #160 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 11:01:17
claudiaolteanu's Avatar
claudiaolteanu claudiaolteanu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

salutare fetelor, ce mai faceti? cum merg dietele?
scuze ca nu am mai scris saptamana trecuta deloc, dar am fost in concediu ca am botezat smabata, si m-am inarmat cu timp pt ca m-am oferit sa ii fac si tortul finutului meu
cu toate ca am stat acasa, am incercat sa pap ce trebui si sa nu fac abuzuri, desi orele de masa au cam luat-o razna
azi cum am ajuns la birou am si intrebat cantarul de sanatate si arata 77,8kg deci am fost cat se poate de cuminte- trebuie sa tin cont si de faptul ca azi -mainte ar trebui sa vina si "musafiri"
oricum, de azi, revenim la obiceiurile de dinaninte - salate ...salate ...salate ...
numai ca azi ... am pofta sa pap o shaorma, numai ca o sa o iau fara cartofi, si ketchup, o sa ii rog sa puna doar carnita, iaurt cu usturoi si ardei iute , care pune metabolismul la treaba
de lunea trecuta am luat un ceai de slabit, care pot sa va zic sa taie pofta de mancare, si beau 3 cani/zi , inainte de fiecare masa
meniu azi:
-dimineata - iaurt 400 g cu 0,1%+4 linguri de fulgi de ovaz
-prnaz - shaorma
-seara - cateva capsune simple- cca 150-200 grame

spor la treba in continoare...
claudiaolteanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]