View Single Post
  #160 (permalink)  
Vechi 01 aug 2010, 10:51:33
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cum scap de vergeturi?

Citat:
Anterior postat de cristiniq Vezi mesajul



Aseara am fost la o petrecere si mi-am luat rochie scurta, vergeturile nu au fost deloc vizibile. Eu folosesc:
- supliform
- balsam bitter suedez
In combinatie, dimineata si la pranz, cand am vreme.
-Retin A, seara;
-Capsule colagen si acid hialuronic, in fiecare dimineata dupa micul dejun.
Chiar s-au diminuat foarte-foarte mult, nici nu-mi vine sa cred.
Bravo, Cristiniq, si multumim ca ne-ai impartasit vestile bune
Ma apuc si eu de maine sa achizitionez, retin A am deja, vroiam sa te intreb de la ce firma sunt acidul hialuronic si colagenul, ca eu am gasit pe net doar la preturi destul de piperate, in jur de 70 RON
Pt riduri, banuiesc ca te referi la cele de sub ochi, eu folosesc acum de la Elmiplant SKIN DEFENCE cu Magnolie si Omega Complex, si am mai folosit o crema spaniola, recomandata de medic, XHEKEN, se zice ca e si pt vergeturi, dar la mine n-a avut efect, dar pt riduri e ok, o gasesti in farmacii, in jur de 20 de Ron, dar are 75 de ml, deci tii f mult din ea.
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat