View Single Post
  #161 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 08:02:46
Tani18's Avatar
Tani18 Tani18 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: Dukan croaziera
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de Luckycoin Vezi mesajul
Multumesc mult pentru primire Tani. Totusi am mai tinut o zi de atac ca sa fiu sigura. Ca sa fiu sincera, nici nu vreau sa dau asa multe kg din prima faza, stiu ca scaderile bruste in greutate nu sunt un lucru bun .
Acum am o alta intrebare poate la fel de prosteasca. As putea sa tin 1pp si 1 pv (sambata ar trebui sa fiu la un chef si numai asa imi ies calculele , sa mai pap si niste legume)
aaaa...si am luat fulgi de ovaz...e chiar asa de mare diferenta?

Multu anticipat pentru raspuns . Sa aveti o seara faina!
Am vazut ca sunt multe fete care au ales alternanta 1 PP / 1 PL, cred ca e si mai usor de tinut. Celelalte variante sunt 3/3 sau 5/5. Eu as zice sa o alegi pe cea mai usoara pentru tine.

Eu pana acum am tinut 5/5, dar am bagat si o serie 1/1 tot din motiv de eveniment Daca-i chef, macar legume sa mananc si eu

Acum, si fulgii de ovaz, si taratele de ovaz contin fibre. Ambele absorb grasimile de la nivelul tubului digestiv. Corpul elimina fibrele, care nu se digera, si odata cu ele, grasimile in exces.
Dar fulgii sunt facuti din bobul de ovaz, iar taratele, din cojile boabelor. Ce am inteles eu de la Dr. Dukan e ca taratele au o mai buna capacitate de a absorbi lichide, functionand ca un burete care absoarbe mai bine.

Eventual consuma fulgii pana gasesti tarate. Eu am gasit la Plafar. Se gasesc si in magazinele naturiste online.

Multa bafta, si o zi frumoasa!
__________________
“Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în lume.”
Mahatma Gandhi