View Single Post
  #16143 (permalink)  
Vechi 27 nov 2013, 12:42:05
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Antonis Vezi mesajul
Cris e super scump baiatu'.... Am văzut si pozele de pe FB, este delicios!!!!
Romy pe unde esti?
Awwwwwww, mi-ati simtit lipsa! Doamne, ce va iubesc fetelor! Sunteti parte din viata mea! Acum va scriu si eu, am ajuns acum o ora acasa, daca eram la birou, va umpleam vreo 2 pagini numai cu posturile mele

Am fost la doctor de dimi, ne-a dus mister sot cu masina. Am facut ceva prin trafic, dar nu ne-am grabit, supa cum stiti el este inca incepator intr-ale condusului. S-a descurcat minunat. A vrut dragutul sa ma fereasca de rece si mers pe jos pe vremea asta. Mie imi place iarna si asa o vreme, doar ca echilibrul nu prea ma ajuta acum , iar haina mea de iarna parca nu-i suficient de groasa. Abia astept sa ajung in week-end la ai mei, sa vad ce mai pot sparli de la mami mai gros si mai lung, deja am in minte ceva

Despre consult: a fost si tati cu noi, eu nu am vazut mare branza la monitor, mai mult tati, dar nu conteaza. Suntem bine, sanatosi, in parametrii normali. Avem un pic peste 1 kg si nu am fost eu atenta ce lungime. Totul este ok, inclusiv colul. L-am intrebat pe dl dr despre nastere, chiar daca mi-a spus ca-i un pic cam devreme. Printre glume si intrebari, mi-a dat raspunsuri tuturor nelamuririlor mele, dar si explicatii suplimentare. Mi-a spus ca este de acord si ma incurajeaza sa nasc natural, mi-a zis ca voi face si epidurala-mi-a explicat in ce consta si cum ma va ajuta. Am discutat si despre alaptat, fiindca eu am un mic pitic cu asta. Mi-a zis ca in primele ore bebe va sta sub supraveghere pentru a se vedea ca totul este ok, iar apoi va sta numai cu mine in salon zi si noapte. Iar lucrul asta intr-o maternitate de stat mi se pare minunaut. Ma bucur ca pot comunica cu acest domn doctor, ca este deschis si ca m-a lamurit in orice sitiuatie. Vom vedea cum va fi si nasterea Urmatoarea vizita va fi in Ajunul Craciunului cand este de garda. Saracul de el

Altceva: bebe nu s-a intors inca, dar pana la 34 de saptamani mai avem timp. Este cu capul in stomacul meu, fundul si spatele in stanga, iar membrele spre dreapta. De aici si majoritatea loviturilor primite in dreapta.

Deja il obisnuiesc pe sot cu vizitele la spital fiindca o sa fie din ce in ce mai greu sa ma duc singura, mai ales acum, plus ca este un exercitiu pentru ziua cea mare

Ana imi pare rau pentru durerile tale..cred ca auzindu-va pe voi despre unele lucruri sunt si eu mai pregatita pentru ceea ce va urma.
Cristina este foarte scump puiul tau cum suge el acolo. Vad ca este pe pozitii si se descurca minunat si in fundulet..e baiat mare, ce sa mai! Mi se pare ca evolueaza foarte frumos
Anca felicitari pentru reusita cu suzeta. Imi pare rau ca a plans Viktoras, dar este de apreciat cum nu a cerut-o
Simo, oricat de ocupata ai fi, faptul ca-ti rupi din putinul timp sa ne scrii si noua inseamna foarte mult!
LORE felicitari si aici si peste tot! Ma bucur enorm pentru tine, stiind cat de mult ti-ai dorit. Sa fiti sanatosi si sa ai parte de sarcina usoara! Suntem aici pentru sustinere si sa te ajutam in orice incercare.

Pupici tuturor si o zi minunata va doresc, in ciuda vremii de afara!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
LOREDANA99 (27 nov 2013), Madalina Nenciu (27 nov 2013), meapasarica (27 nov 2013), rainbow (27 nov 2013)