Subiect: Jurnal Red_Rose
View Single Post
  #162 (permalink)  
Vechi 29 apr 2010, 06:55:02
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Red_Rose

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
Am noutati rele am ovare polichiste si posbil SOP dar eu nu prea cred in asta,ca s-a uitata la mine si a zis ca am par insa eu stiu fete cu par mult mai mare pe burta ca mine si n-au nimic.Unica ce e cert e ca am chisturi pe ovare dar nush citi cm,o s-o intreb data viitoare ca ea ma crede proasta si mica si nu stiu nimic,de parca ar vb cun un bebe de 2 ani.Poate stiti vriun tratament naturist sa incep de pe acum ca analizele deabia peste vrio luna le voi avea si tratamentul tot asa.
trebuie neaparat in cazul asta sa-ti faca o ecografie, ca altfel n-are de unde sa scoata el ca ai chisturi...chisturile pelvine ( mai ales cele ovariene) se vad la ecografii, si diametrul lor + diagnostic tot in urma ecografiilor se stabileste, nu pe ochi frumosi...si vis-a-vis de pilozitate, nu trebuie sa ai probleme chistice sau ginecologice cqa sa ai pilozitate mai mare, trebuie doar sa ai activitate hormonala mai intensa.....
eu te sfatuiesc sa faci mai intai ecografie si apoi sa intrii in panica...asa faceam si eu ma crizam toata inainte de eco, si la ultima eco sa-mi zica ca momentan nu mai am nimic ...asa ca fa-ti un eco si flutura-l sub nasul doctorului, eventual schimba doctorul ca dupa cum ne zici, asta e d-ala de se crede d-zeu si pune diagnostice din buzunaras....prin palpare n-o sa iti izca nimeni ca ai ovare polichistice, ca alea nu se simt decat daca depasesc diametru de 6-7 cm...
asa....scuze c-am lungi-o, conc;uzia e fa-ti un eco si crizeaza-te atunci in cazul in care iti da vre-un diametru chistic mai maricel.....revino cu info dupa ecografie...
buun...si referitor la tratamentul naturist uite cum sta treaba: du-te la o farmacie normala sau daca nu gasesti acolo, la una naturista (plafar) ca acolo au sigur si cere asa : un extract de coacaze negre si un extract de mladite de zmeura....astea sunt in stare lichida, ca niste solutii concentrate si sunt special pt asa ceva (chisturi, fibroame, chestii de genul) .... vezi ca au un dopulet cu masuratoare si de fiecare data cand iei picura solutie pana la 3 ml in capacel ....dimineata ia 3 ml de coacaze negre amestecate cu un pahar cu apa, iar la pranz si seara ia din ala de zmeur tot 3 ml ( cu un pahar de apa la fiecare evident)....au gust f bun si sunt bune, mie mi-au facut bine si am o tampenie mai mare decat SOP.....succes si sa revi cu info dupa o eco
pupici si sanatate!
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]