View Single Post
  #162 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 19:56:30
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin

Buna seara fetele, este ultima mea seara in Elvetia si ma bucur enorm ca maine ma intorc acasa. Sper sa nu fie probleme cu zborul avand in vedere ca a nins destul de mult aici si in Germa unde trebuie sa schimb avionul.
Aceste 2 saptamani au fost un pic horror, in primul rand din cauza mancarii. Am mancat numai prostii, pentru ca intr-un satuc ca asta unde sunt nu ai unde sa mananci mancare normala plus ca este extrem de scumpa mancarea aici. Am mancat o gramada de chestii dulci, biscuiti, cioco, capuccino, cioco calda, gem cu unt, apoi am mancat fast food de cateva ori si nu mai vreau sa vad in urmatorul an burger king, si cu chiu cu vai am reusit sa merg de vreo 2 ori sa imi iau fructe si morcovi si lapte. Mi-e dor de o supa sau o ciorba de nu e adevarat, si de legume proaspete, salata fara dresinguri. Cu siguranta ca m-am si ingrasat de la alimentatia asta aiurea. La birou a trebuit sa stau cate 10 ore , de la 7.30 la 17.45. Si in doua zile am inceput la 6.30 lucru. Pana nu am zis sefului ca astept bebe nu s-a sesizat nimeni si 2 zile a trebuit sa merg pe camion si sa ma urc pe el sa vad cum lucreaza soferii (lucrez la o firma de transporturi si aici am facut training, adica am trecut prin mai multe departamente sa vad cum functioneaza firma). Mi-a fost un pic tarsa, dar slava domnului a fost totul ok.
Partea buna este ca am inceput sa o simt tot mai mult pe Tiasia si am facut si primele cumparaturi pentru ea, sa zicem cadouri de Mos Nicolae. I-am luat o suzeta animal print , nu m-am putut abtine cand am vazut-o. Si mai ceva jucarioare asa pentru bebe de 0 luni. De abia astept sa se joace cu ele.
Sper sa nu am un soc cand ma voi urca pe cantar acasa, oricum mi-am propus ca de saptamana viitoare sa fac pilates pentru gravide, ca au inceput de vreo 2 zile sa mi se umfle picioarele, si binenteles sa revin la alimentatia mea normala si mai naturala.
va pup fetelor, le felicit pe fetele gravidute noi in club si le doresc sarcina usoara
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat