View Single Post
  #1626 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 14:04:34
vera37's Avatar
vera37 vera37 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 51
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de GABONTZA Vezi mesajul
fetelor inebunesc , am venit acasa atat de demoralizata , pana azi dimineata asa de mandra am fost de mine si fericita ca am reusit sa respect regimul si mai ales sa nu bag la ghiozdan nici o bucata de dulce , dar azi mia picar cerul in cap , am fost la doctorita de familie ca trebuia sa ii duc ceva scrisoare medicala de la medicul endocrinolog si printre povesti i-am spus ca tin regim (adica imi numar caloriile si nu pap dulciuri ) si ca nu as mai vrea sa iau xenical ca la mine nu sia facut efectul (adica nu mia provocat diaree cum scriau pe net alte persoane care au mai luat , eu am fost intreaga si nu am avut nimic ) si i-am zis ca as vrea sa tin numai regimul sa nu mai iau xenicalul ca daca reusesc si fara el sa dau jos sunt multumita nu as vrea sa imi creze dependenta xenicalul , la care mia spus ca sa tin acuma macar o luna cu xenical si calorii mia zis ca mananc foarte foarte foarte multe (((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( , pai cum mananc multe ca manac 1900 calorii pt una de 60 kg e mult stiu dar pt mine cred ca e ok , ea mia spus ca ar trebui sa mananc vreo 600-1000 calorii maxim ( pai da si ce pureci fac cand nu mai slabesc si apoi daca dau jos dintro data prea mult iar nu e bine, sunt demoralizata total nu stiu ce sa mai fac sa mananc mai putine calorii sau sa raman asa la 1900 (( , am venit acasa am dat o tura de plans de nervoasa ce am fost si acuma injur prin casa ) , help ce sa fac ? sa mai scad din calorii?
CEA MAI MARE ABERATIE PE CARE AM PUTUT S-O AUD DIN GURA UNUI DR.
gabriela, ai sa slabesti cu caloriile alea f mult la inceput, dar consecintele sunt din cele mai groaznice apoi
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1767 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1250 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 993 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]