View Single Post
  #1628 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 16:23:18
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Neata fetelor,

Ce faceti? Eu de dimi m-am trezit cu durere in gat, si am uitat sa-mi iau niste pastile de gat in drum spre munca, dar diseara sigur merg la farmacie, ca la mine daca e gatul, e de rau
Ma bucur ca voi sunteti mai bine!
Gabi, felicitari pt scadere, tine-o tot asa, si in curand va trebui sa te gandesti la un alt cadou pt alte 5 kg date jos
Anna, daca nici tu nu esti genul care sa iasa in cluburi, te vei plictisi de atatea iesiri. Daca G a scapat de febra geloziei, cred ca mai degraba l-ai convinge pe el sa iesiti de cateva ori.

Meniul pt azi:

Md: lapte 0 cu fulgi de ovaz si scortisoara
P: salata de cruditati cu maioneza ( telina, morcov, mar, varza) si piept de pui
G: 2 mere
C: ciorba de fasole

Pupici si o zi superba
chiar ca circula repede virusii prin gasca... insanatosire grabnica, Sabina Ai multa grija de tine

Citat:
Anterior postat de Kry Vezi mesajul
A....pentru fetele bolnavioare- saptamana trecuta si eu am stat 2 zile in pat cu frisoane, etc..am luat nurofen , ceai mult cu lamaie asa mai concentrat si vitamina c si trece!!
Multumim pentru sfat,Kri Ma bucur ca ti-ai revenit.Mi-as dori sa fie la fel de usor si pentru mine,dar bronsite se vindeca doar cu antibiotice si muulta-multa rabdare.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna fetelor!

am revenit.
am lipsit cateva zile, motivat.
sambata am avut zi de rasfat cu epilat, manichiura, pedi, facut par, etc.
sambata seara am fost in Baia Mare la sarbatoarea castenelor, duminica dimineata am dormit mai putin de 2 ore, am avut musafiri, am plecat la tara, iar am dormit doar 3 ore, iar ieri am dormit de la 14, m-am trezit doar sa pap 2 oua si o cana cu supa, si pana azi dimineata la 4 si ceva am dormit iar.

azi sunt fresh, tot racita cobza, dar cu tonus bun.
am trecut weekendul asta printr-o criza dura, mi-a fost rau pana si fizic din cauza ei, dar a meritat.
acum sunt din nou pe baricade, cu multa energie.

cu mancarea, am fost conforma, nu am facut abateri.
am baut doar un pahar de vin in plus, insa am mancat multe grasimi, ca sa compensez.
am mancat doar un sfert de castana prajita, de pofta.
oricum era rele. am inteles ca anul asta nu s-au facut bune defel.

nici nu stiu cate zile fara abateri am, pentru ca refuz sa consider sfertul de castana abatere

fug sa va citesc.

o zi minunata!
Floricica,ma bucur ca ai trecut pe la noi
Inteleg ca ai avut niste zile mai dificile. Tu imi pari insa o fire foarte puternica,ai reusit sa treci peste toate. Tu stii ce e mai bine pentru tine,important e sa fii fericita.Te pup

Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna ziua!
Sanatate multa la bolnavicioase!
Succes la dieta si rezultate la cantar!
Va pup!
Multumiim ,crissa
Sper sa nu mai raman o "bolnavicioasa" mult timp
Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Loly, am fost cam suparata zilele astea, interesant e ca nu am prea mancat, ma stiam tare mancacioasa la suparari! E un pas inainte, dar am slabit fara sa vreau 2 kg cu rusi cu tot. Am uitat de mancare....e ceva chiar nou pt mine!
Acum suplimentez cu niste struguri si o sa ies putin afara, vreau sa-mi modific haina de piele si sa-mi caut niste haine mai potrivite, sambata sarbatoresc anul cu un bilant...tare de tot, care ma uimeste si pe mine, imi dau lacrimile cand ma gandesc.
Pupici
Crissa ,
Meriti sa sarbatoresti ziua de sambata ,serios Rezultatele tale sunt extraordinare,esti un adevarat exemplu de ambitie,si motivatie.
Motivatia mea creste cu 50% numai cand ma uit la tickerul tau!
Pot doar sa iti urez multa bafta pe mai departe. Dar nu ma indoiesc ca vei ajunge acolo unde ti-ai propus.Te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 856 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]