View Single Post
  #163 (permalink)  
Vechi 14 iun 2011, 19:43:11
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna dragele mele.... sunteti minunate si va multumesc tuturor pt pareri si impartasiri de experiente.... ce sa va zic...am stat de vorba ieri seara''ca prieteni'' I-am zis tot ce ma deranjeaza si ce ma doare si ce-as vrea eu sa schimbe in mai bine-ca stiu ca poate.Raspunsul lui e cam asa:''eu te iubesc si stiu ca exagerez in anumite privinte dar o sa incerc sa ma schimb ca sa ne fie mai bine''.Vidia nelinistea aceea o am si eu...si parca as vrea sa treaca timpul mai repede sa vad daca este schimbare sau doar cuvinte goale...si da mi-e dor si mie de un pic de independenta....dar sa ma duc la magazin si sa stau un pic mai mult... scene..ca ce-am facut ,ca ce-am cumparat..si tot asa...faza e ca acum citiva ani cind el era cu ......am incercat si reusit cu brio sa-l fac gelos cu un bunut de baiaaaat numa pachetele...si sta la 2 blocuri de noi.Ideea lui a fost mereu ca eu nu as putea trai fara el si mai mult decit atit nu vad alti barbati.....dar vad si bine si ma vad si ei pe mine desi nu sunt cine stie ce frumusete.N-a fost nimic intre mine si baiat(mai mic decit mine cu 2-3 ani ) ca mi-era rusine de muream numa cind il vedeam dar dragutul meu sot stia ca vorbim la telefon si is draga....si murea cite un pic....si ma mai saluta si acum cind ma vede si-al meu stiee
Ela asa s-a intamplat si la mine ,identic si al meu scene ,tipete (venea de la ea)ca dintr-o femeie serioasa am ajuns o.....eu muream de ras ,asa si al meu .Eu am baut doar o cafea cu respectivul ,stia toata situatia mea ,dar eu nu am vrut sa-l fac gelos pe sot ,pur si simplu mi-a dat de inteles ca s-a terminat ,era cu respectiva dar venea acasa la 2 zile si incerca sa ma impace ,mai ales de cand a aflat de frumuselul ala,i-am spus ce vreau si cum vreau sa fie ,daca nu pereche si-a gasit si pa .Dar cum ramane cu rana din suflet,ea nu se vindeca niciodata ,ba chiar imi aduc aminte uneori si il evit ii vorbesc urat sau nu vreau sa-i vorbesc.Dar cred ca inevitailul se apropie simt ca ma sufoc si cred ca imi va fi mai bine fara el ,vreau sa stiu cum mai e sa fii linistit sufleteste
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]