View Single Post
  #1636 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 10:47:17
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de laura roman Vezi mesajul
eu nu mai inteleg nimic..... de vreo saptamana mananc conform monti (aprox 90%, ca mi se mai intampla sa ciupesc un colt de paine (chiar un colt, nu mai mult) sau sa mamanc cateva bucatele de muraturi, dar in rest conform) si azi dimineata vad ca am pus la loc 2 kile??!!!!?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
ma apuca disperarea
beau apa de mai am putin si stau cu laptopul in brate pe buda non-stop......
e adevarat ca sport nu am reusit in ultimele 2 saptamani sa fac mai deloc, dar daca tot pap doar cereale cu lapte degresat, salate de cruditati si proteine din carne si lactate, fructe ca si gustare doar (fara dulciuri, zaharuri, faina alba sau paste fainoase) ma astept cel putin sa raman la aceeasi greutate, nu sa mai pun peste....
nu pricep unde gresesc.
am zis ca o fi din cauza orei la care iau cina (in jur de 8 seara), dar nu ma culc niciodata mai devreme de 12-12:30..... ma gandesc sa schimb treaba asta, si sa nu mai pap nimic dupa ora 18:00 dar asta inseamna sa renunt la cina, ca nu ma lasa jobul sa mai iau si cine tot la birou... sunt tare suparata....
daca vreau sa pap doar 1 data pe zi sau maxim de 2 ori, atunci ma balonez groaznic..... deci nu pot renunta la trei mese pe zi.
ma omoara jobul asta....in fata calculatorului de la 8 dimineata pana la 7-8 seara....
Nu ai de ce sa papi mai putin de 3 mese pe zi!Acel colt de paine,ciupit cand si cand ,crede-ma ca si pe mine ma trage la cantar.Muraturile nu sunt neconforme(doar daca au zahar),dar pot cauza retineri de apa(deci plus la cantar).Trebuie sa stii ca daca ai pauza de cateva ore intre somn si cina e ok,deci nu trebuie sa mori de foame daca te culci asa de tarziu...Ai putea incerca sa vezi ce se intampla daca papi cel tarziu la 7,sa zicem,dar eu nu cred ca de aici se targe...Cred ca cele 2 kg pot fi retentie de lichide(de la muraturi sau sarat),pot fi si datorita unui tranzit mai lenes decat normal,sau perioada de dinainte de rusi...Eu zic sa nu te demoralizezi,sa mergi mai departe,reducand cat posibil abaterile si incearca sa reduci putin consumul de sare,sa vezi daca se schimba ceva

Ultima dată editat de oanamagdalena; 13 iul 2011 at 10:59:01.