Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #1631 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 08:09:10
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

[QUOTE=LoLy;720601

[SIZE=4]Nu Emy,nu mai e de glumit cu caldura asta...azi dupa masa m-am simtit rau ...simteam ca-mi pierd cunostinta...am lesinat in adev sens al cuv...am avut tahicardie..nu mai reuseam sa respir Nu stiu ce s-a intamplat..probabil ca organismul meu e inca slabit si acum cu caldura asta e sub efort prea mare...

Poti sa-ti dai seama cat de rau m-am simtit azi daca am renuntat sa merg la targ ...n-am avut curajul sa risc...

Nici eu nu mananc bietola,dar ii place lui amore mio...asa ca sufar ``in silenzio``

Loly,imi pare rau ca te-ai simti rau de la cadura..te inteleg,ca eu stau la jumatea italiei si tot am avut palpitatii,dar tu,la un pas de AfricaSI asa e,organismul acum e provat..cauta umbra,dastiu ca e rau si la umbra,din cauza umezelii,nu se regelaza temp corpului cum trebuieAzi iar se anunta o zi superultracalda..Nici eu azi nu m-am incumetat sa ies la targDa tre sa ma duc sa platesc niste facturi..iti dai seama ce placere
Noi romanii cred ca asociem ierbaciunile astea cu laturile ce le dadeau bunicii la porcimai ales ca unele-s si amareeEu pe cicorie nu pot pune gura nici sa ma batziMai bine le mananc crude,salataDa sa stii ca-s sanatoase,ca deh,nu am vazut porc mort de infarctMda,hai sa zic capra..
Pupicei,si fa dusuri dese caldute,nu reci

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Consumul cafelei decofeinizate creste colesterolul negativ(rau), boabele de cafea fara cofeina sunt mai grase si de o calitatea nu foarte buna.De aceea e mai bine sa nu se faca exces.
P.S.si mie asa mi-a spus cardiologul,ca mai bine sa beau dimineata o cafea normala decat cea decof ...tot asa a spus si el ca cea decof face mai rau decat cea normala
Eu stiam ca nu e sanatoasa pt ca se extrage cofeina printr-un proces chimic f toxic,folosesc nu stiu ce chimicaleDeaia nu beau..s
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
vine meseriasa si-ti raspunde asta ca sa vada profesoarele ca si de mine s-a lipit ceva chiar daca-s blonda rau uneori merge sa pui lapte de soia

Ms,iubita,da uite ca nu am ajuns sa cumpar..la idee nu renunt,cu prima ocazie fac!

Lume noua , bine ai venit acasa Vento imi pare tare rau de bebelocul vostru sper sa se faca bine cat mai repede . Emy draga o sa ma rog la doamne doamne sa catstigi la loterie sa ne poti vizita

Multumesc,bebe e acasa cu mama lui,face injectii si sper sa fie bine..au zis ca nu are deloc imunitate
Mai,ca sa castig tre sa-mi misc fundul sa cumpar si bilet,nu?
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
Fetelor o sa radeti de mine daca va divulg un mare secret si o sa dovedesc ca -s mai blonda decat par sa fiu a mami daca nu ma puneti sa citesc de 5 ori un mesaj pana inteleg cine cu cine vb ....o aparut emy , cami , cris ..etc etc si uite asa eu citesc de 5 ori dar nu scapati voi asa usor ...deja incep sa ma prind va place voua sa induceti blondele in eroare Sunteti niste scumpe ! tineti-o tot asa tare gragi imi sunteti ,reusiti sa ma faceti de fiecare data sa rad de cate ori va citesc
- imi pregatesc funduletul la bataie prezint meniul
Mic dejun : cafea , kefir cu colon-help si seminte in pisate
Pranz:13 clatitute cu dovlecei ( dovlecel , oua , 1 lingurita rasa faina de linte , sare piper, marar si 1 lingurita ulei masline ) 50 gr branza , 1 rosie , 1 castravete
Desert : inghetata de ciocolata conforma de casa
Gustare:5 pere mici si 3 corcoduse
Cina :19: la fel ca si pranzul
Gustare:22:30 un pahar mare de ceai de soc 50 gr alune si 2 cuburi ciocolata Kandia 75%

sa nu ma trageti prea tare de urechi va servesc niste clatitute cu dovlecei , rapid de gatit ptr zilele toride de vara si merge si ca gustare si mancare si ca ce vreti voi , merge facuta in multe feluri dupa gustul fiecaruia si cu branza in compozitie etc etc
- va pup pe toate cu mult drag
Mama,arata super,o sa fac si eu,ms de idee!
Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Valery,tare bine arata ce ai facut tu acolo
Oana draga,pupicei,o zi frumoasa!SI sa stii ca arata bine tarta,chiar daca nu e dulce..oare daca punem mai multe fructe mai
iese sau lasa prea multa zeama?

Cristinica,of,ce sa patesti..da nu are ceva sa recuperezi datele?ZIc si eu,ca la tehnologie sunt in pom
Cami,pup la doamna portocalie,sa aveti zi(si seara)cat mai frumoasa,fete Montignace!
Ma duc sa ma lupt nitel cu birocratia romaneasca[/SIZE]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1632 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 08:12:05
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Vento,mergeau si mai multe fructe,sunt ok,nu lasa zeama,mai ales ca ai sa coci pana ce trece testul scobitorii...Eu nu am avut mai multe fructe
  #1633 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 08:22:34
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna dimineata! V-am adus o ceasca devoie buna pt ca zau daca mai stiu ce cafea sa bem dimineata!!!

  #1634 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 08:34:30
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Valery,arata bine placintutele tale...sunt cinvinsa ca sunt bune,dar de unde ei tu faina de linte sau faci tu?! si cum e la gust?! De soia sunt curioasa si eu...sa-mi spui,te rog,cand ai incercat,cum iese...
Vin la tine,ma primesti ?! ca aici tocmai asta e probl,ca nici noaptea nu se racoreste,sunt tot 30 de grade si umezeala...dar mai treb sa rezist doar 2 sapt ca pe urma vin in Romanica

Emy,Magda,Cristina (nu fi suparata...toate trec...),Camy si toate fetele va
  #1635 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 10:27:27
laura roman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: monti ... in speranta ca va deveni un stil de viata ... permanent :-)
Date: 166cm, 86kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

eu nu mai inteleg nimic..... de vreo saptamana mananc conform monti (aprox 90%, ca mi se mai intampla sa ciupesc un colt de paine (chiar un colt, nu mai mult) sau sa mamanc cateva bucatele de muraturi, dar in rest conform) si azi dimineata vad ca am pus la loc 2 kile??!!!!?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

ma apuca disperarea

beau apa de mai am putin si stau cu laptopul in brate pe buda non-stop......
e adevarat ca sport nu am reusit in ultimele 2 saptamani sa fac mai deloc, dar daca tot pap doar cereale cu lapte degresat, salate de cruditati si proteine din carne si lactate, fructe ca si gustare doar (fara dulciuri, zaharuri, faina alba sau paste fainoase) ma astept cel putin sa raman la aceeasi greutate, nu sa mai pun peste....

nu pricep unde gresesc.
am zis ca o fi din cauza orei la care iau cina (in jur de 8 seara), dar nu ma culc niciodata mai devreme de 12-12:30..... ma gandesc sa schimb treaba asta, si sa nu mai pap nimic dupa ora 18:00 dar asta inseamna sa renunt la cina, ca nu ma lasa jobul sa mai iau si cine tot la birou... sunt tare suparata....
daca vreau sa pap doar 1 data pe zi sau maxim de 2 ori, atunci ma balonez groaznic..... deci nu pot renunta la trei mese pe zi.

ma omoara jobul asta....in fata calculatorului de la 8 dimineata pana la 7-8 seara....
__________________
sssi dai....sssi lupta...sssi dai...sssi lupta....
  #1636 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 10:47:17
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de laura roman Vezi mesajul
eu nu mai inteleg nimic..... de vreo saptamana mananc conform monti (aprox 90%, ca mi se mai intampla sa ciupesc un colt de paine (chiar un colt, nu mai mult) sau sa mamanc cateva bucatele de muraturi, dar in rest conform) si azi dimineata vad ca am pus la loc 2 kile??!!!!?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
ma apuca disperarea
beau apa de mai am putin si stau cu laptopul in brate pe buda non-stop......
e adevarat ca sport nu am reusit in ultimele 2 saptamani sa fac mai deloc, dar daca tot pap doar cereale cu lapte degresat, salate de cruditati si proteine din carne si lactate, fructe ca si gustare doar (fara dulciuri, zaharuri, faina alba sau paste fainoase) ma astept cel putin sa raman la aceeasi greutate, nu sa mai pun peste....
nu pricep unde gresesc.
am zis ca o fi din cauza orei la care iau cina (in jur de 8 seara), dar nu ma culc niciodata mai devreme de 12-12:30..... ma gandesc sa schimb treaba asta, si sa nu mai pap nimic dupa ora 18:00 dar asta inseamna sa renunt la cina, ca nu ma lasa jobul sa mai iau si cine tot la birou... sunt tare suparata....
daca vreau sa pap doar 1 data pe zi sau maxim de 2 ori, atunci ma balonez groaznic..... deci nu pot renunta la trei mese pe zi.
ma omoara jobul asta....in fata calculatorului de la 8 dimineata pana la 7-8 seara....
Nu ai de ce sa papi mai putin de 3 mese pe zi!Acel colt de paine,ciupit cand si cand ,crede-ma ca si pe mine ma trage la cantar.Muraturile nu sunt neconforme(doar daca au zahar),dar pot cauza retineri de apa(deci plus la cantar).Trebuie sa stii ca daca ai pauza de cateva ore intre somn si cina e ok,deci nu trebuie sa mori de foame daca te culci asa de tarziu...Ai putea incerca sa vezi ce se intampla daca papi cel tarziu la 7,sa zicem,dar eu nu cred ca de aici se targe...Cred ca cele 2 kg pot fi retentie de lichide(de la muraturi sau sarat),pot fi si datorita unui tranzit mai lenes decat normal,sau perioada de dinainte de rusi...Eu zic sa nu te demoralizezi,sa mergi mai departe,reducand cat posibil abaterile si incearca sa reduci putin consumul de sare,sa vezi daca se schimba ceva

Ultima dată editat de oanamagdalena; 13 iul 2011 at 10:59:01.
  #1637 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 12:44:20
riccioli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Draga Loly asa stiam si eu ca nu e buna de nimic cafeaua deco si in plus, chiar daca scrie deco, prin procesul de deco nu-si pierde complet cofeina, deci e cumva semi-deco
Scuze pentru mesajul ametitor de repetitiv, dar in mare cred ca se intelege ce am vrut sa spun. Eram fff obosita.
Mai bine o cafea cu cofeina, de calitate, decat una deco, care se obtine din boabe mai slabe calitativ, mai grase (de aici chestia cu colesterolul), prin procedee chimice, care isi aduc si ele aportul negativ la produsul finit si, in final, cu un procent scazut de cofeina, nu absent total.


[QUOTE=valery;720805]Fetelor o sa radeti de mine daca va divulg un mare secret si o sa dovedesc ca -s mai blonda decat par sa fiu a mami daca nu ma puneti sa citesc de 5 ori un mesaj pana inteleg cine cu cine vb ....o aparut emy , cami , cris ..etc etc si uite asa eu citesc de 5 ori dar nu scapati voi asa usor ...deja incep sa ma prind va place voua sa induceti blondele in eroare Sunteti niste scumpe ! tineti-o tot asa tare gragi imi sunteti ,reusiti sa ma faceti de fiecare data sa rad de cate ori va citesc
- imi pregatesc funduletul la bataie prezint meniul
Mic dejun : cafea , kefir cu colon-help si seminte in pisate
Pranz:13 clatitute cu dovlecei ( dovlecel , oua , 1 lingurita rasa faina de linte , sare piper, marar si 1 lingurita ulei masline ) 50 gr branza , 1 rosie , 1 castravete
Desert : inghetata de ciocolata conforma de casa
Gustare:5 pere mici si 3 corcoduse
Cina :19: la fel ca si pranzul
Gustare:22:30 un pahar mare de ceai de soc 50 gr alune si 2 cuburi ciocolata Kandia 75%

sa nu ma trageti prea tare de urechi va servesc niste clatitute cu dovlecei , rapid de gatit ptr zilele toride de vara si merge si ca gustare si mancare si ca ce vreti voi , merge facuta in multe feluri dupa gustul fiecaruia si cu branza in compozitie etc etc
- va pup pe toate cu mult drag [/QUO]

Super clatitutele tale, vreau si eu o portie, cand vin la racoare, ca am inteles ca ne astepti, sau nu?!
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1638 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 13:48:05
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

salut fete dragi si scumpe,

nu prea am mai avut timp sa va scriu in schimb v-am citit in mare din urma
loly..ma bucur ca e mai bine cu operatia ...
effe si oana multumesc...a fost frumos in mini vacanta dar obositor din cauza astora mici ca am mai fost cu niste prieteni de familie care au si ei o fetita cu 7 luni mai mare ca bebe-ul meu si sa fereasca sfantul ce am patit...ca numa dupa ei am stat...a curs apa de pe noi
copii astia au pus la pamant 4 adulti am ajuns acasa franti rupti...nici acum nu mi-am revenit bine. am si casa intoarsa pe dos si a trebuit sa si gatesc, sa mai fac niste iesiri de nevoie, sa rezolv niste probleme si uite asa timpul s-a scurs si is tahuie de cap

era acolo si o apa mare ..ei... si sa vezi acolo panarama...ca am apucat sa-i bagam pe tanci in apa si nu-i mai puteam scoate de acolo...nici mancarea nu ne-a tihnit ca astia urlau: "apa, apa" nu le mai trebuia nimic decat apa
oana imi pare rau ca nu te-ai intalnit inca cu ame
fetele din canada ce bine ca va puteti intalni...din cate am inteles ati vbit si la tel...bvo voua va invidiez
vento, ma bucur ca ne scrii iarasi si sanatate la copil ...nu stiam ca ai un copil din cate am inteles fetita, nu? sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa ...si al meu bebe are perioade cand face mofturi la papa dar isi revine...la inceput imi faceam mari probleme cand nu voia sa papae acum nu mai dau importanta, nu-l mai fortez si sa stii ca de atunci papa mai bine...chiar is multumita...las-o in voia ei...ca o sa-si revina si cand o sa-i ceara organismul o sa manance singurica

weekend-ul urmator iarasi trebuie sa plec de vineri dimineata si ma intorc duminica seara, cred...tb sa anunt si la concurs,...acum tb sa ajung la tara pe undeva pe langa iasi tot la 2 ore de piatra ca am o dezgropaminte a bunicii mele de 7 ani si saptamana asta am umblat si sa punem la punct toate detaliile necesare

fetelor, imi pare nespus de rau ca vad ca dau din ce in ce mai greu kg jos desi mananc conform si asta cred ca numai din cauza ca am inceput sa pap gatit ca in prima luna cand am dat jos 8 kg nu prea am avut timp de gatit si tineam monti dupa prima lui carte adica ceva mai strict...eu cred ca o sa incep sa tin iarasi la fel macar pana ma vad cu tot surplusul de kg dat jos si apoi o sa incep sa ma mai bucur de cate ceva in plus. oricum am de gand sa recitesc cartea si sa imi fixez anumite chestii care le-am mai uitat intre timp

apropo de concurs..vazusem ca ati vorbit ceva de un concurs dar nu am gasit nici un post mai explicit in gasca...ma puteti lamuri mai bine? vreti sa incepeti un nou concurs?


aaa...si vreau sa va zic ca i-am tahuit pe toti din jurul meu cu voi...ma laud cu voi peste tot...si in mini vacanta numai de voi am vbit...ca prietena mea chiar imi zicea cand ma vedea ca papa ceva..."noteaza repede sa nu uiti sa le spui la fete"

unul din prietenii lui barbatu-miu glumea si zicea ca vrea sa va cunoasca si el ca poate nu sunteti toate maritate...sau chiar daca ati fi si ce..

ce ma bucur si eu ca sunt cu voi...va iubesc...

eu cred ca toata viata mea de acum incolo, datorita voua am sa fiu o monti mai mult sau mai putin conforma depinde de kg-le acumulate

va pup si ma duc sa mai trebaluiesc prin casa..
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1639 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 13:54:22
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Bine ai revenit,Ramy
deci copiii v-au tinut in forma pe acoloLasa ca uite asa nu se depun kilele..Cel putin s-au distrat si voi pe langa ei.
Nu am bebe(inca),vorbeam de nepotelul meu de 9 luni care a fost in spital si de nepotica mea,care nu mananca mai nimic...asa a facut si maica-sa ,cum zici tu,a lasat-o ca poate creste si ii vine apetitul,si uite ca are 11 ani si din rau in mai rau mananca..
Haiosi amicii tai..si eu am unul italian,care mereu ma intreaba:da vreo slabuta blonda,de 1,80,cu masurile alea de le stiti si voi,ideale pt manechine,nu e si pt mine pe acolo?I-am zis ca-s o multime,da cand aud de italieni fug ca de S_a plostit tot
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1640 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 14:12:03
camy89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2011
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 58kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna fetelor..sunt noua pe aici, insa am citit comentariile voastre!
Sa va spun povestea mea: akm 2 ani am avut 82 de kg eram tare dezamagita de felul in care aratam, nu ma simteam bine si am zis ca trebuie sa fac ceva...am auzit de o dieta cu grefe pe care a tinut-o o colega de-a tatalui meu si am zis ca e momentul sa o incerc, cu ea am slabit in jur de 14 kg, ajunsesem la 68 de kg in 2 luni, eram foarte fericita! la momentul acela mi se acrise de grefe si nu am mai continuat dar am zs ca trebuie sa ma mentin mancand sanatos si asa am facut! ceva timp nu am pus nimik inapoi cred k 1 an dupa care usor , usor am mai 4-5 kg si am ajuns aproape de 73, cand m-am cantarit nu imi venea sa cred dar asta e....akm am inceput cura cu monti si sunt foarte incantata am slabit in aproape 2 luni jumate 14 kg . cantarul meu arata 58 de kg de 3 zile.scopul meu este sa ajung pe la 50-52 kg si sper sa reusesc Va pup si spor la slabit
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole