View Single Post
  #1638 (permalink)  
Vechi 27 oct 2011, 06:58:24
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Buna Ionely.........spune-mi si mie de care dieta te-ai apucat?
Hello Rozica
Nu tin o dieta anume. Imi cantaresc tot ce mananc si incerc sa ma incadrez in 1150 de calorii pe zi. Bine, fara prajeli, sucuri, dulciuri si paine mai rar.....adica paine in special mananc in ziua de post - miercurea - in mod special ca atunci tot pap baa zacusca, salata de vinete, etc. Astea cer paine, nu?
Si fac tae bo..... 30 minute pe zi, ca atat pot Pofta de dulce eu n-am......n-am fost o adepta a dulciurilor (doar a celor de casa ) dar daca nu fac dulciuri, nu mananc
Si apa 2500 ml pe zi. Si vad ca merge...... cel putin momentan. Am grija si la carbohidrati sa fie mai mereu sub limita minima. Si am o zi de dezmat vinerea, dar si atunci incerc sa mai ajustez mesele astfel incat la sfarsitul zilei sa fiu sub 1400 de calorii maxim.
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]