View Single Post
  #1641 (permalink)  
Vechi 20 dec 2010, 11:05:48
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de Anton Daniela Vezi mesajul
Buna din nou.

Multumesc Nemo pt sfaturi! Sa vad cum ma simt si daca e de rau trec in faza a 2-a.

ma tot bate un gand sa renunt. mi se pare cam complicat, mai complicat ca celelalte regimuri. inca ma gandesc la carbohidrati si zahar, mai ales ca acum is peste tot.

Ieri am mancat o pulpa de pui fiarta, piept de pui fiert, un peste, un iaurt 0,1% si la un moment dat am mers la un party si am baut cola light. si am dansat vreo 3 h. Hmm, da.. la un moment dat ma simteam super extenuata..nu prea aveam energie... si au fost si atatea tentati...

Deci azi e a 3-a zi...ma bucur cat de cat ca am mai slabit dar vreau mai mult.

Rozica, cum ziceam, simt pofta de paine si cereale si covrigi si ciocolata. o Doamne mai bine tac. Imi simt burta plina(am mancat carne de vita la discretie) dar tot simt ca lipseste ceva.

cred ca imi voi cumpara niste suplimente cu minerale si vit C. credeti ca afecteaza cumva?
Nu e nici o problema cu suplimentele alimentare, sunt chiar recomandate pentru a preveni eventualele carente (desii carente in 7 zile nu prea faci la nimic), dar e bine sa le iei din timp.
In schimb, incearca sa gasesti un produs de calitate, cu continut ridicat de vit.C, E, provitamina A si elemente probiotice.
Majoritatea suplimentelor de pe piata contin vitamine de sinteza al caror efect se manifesta doar cand organismul sufera de carente severe...in rest e frectie Diana pe picior de lemn

Inca un lucru...taratele de ovaz?

Si mai fa carnea asa si la gratar....eu nu cred ca rezistam la atata carne fiarta

Succes in continuare.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]