View Single Post
  #165 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 13:51:51
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 52
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Ei...dar ce bine si frumos este pe aici ....caldura ,flori.....curaj,ambitie .....
Am putin timp la dispozitie,am musafiri astazi . Ce am facut zilele ce au trecut ? Miscare ,cam mult post, nu am avut cu sa iau mancare la mine si in alta ordine eu nu mananc, nu beau nimic de la nimeni cand merg pe teren, acum fac asta că la inceput am baut o cafea si mi_a fost rau o noapte, si am mai mancat ceva si a fost cu noduri asa ca mananc binisor dimineata si apoi pe la 6 seara cand ajung acasa ,nu se numeste dieta ,sau regim sanatos dar macar nu am mancat prostioare cum faceam candva. Am mers mult ,cat nu am mers toata vara . M-am cantarit la cantarul meu ,, provizorio-orientativ ,, si pare ca nu am pus nimic ,maine merg la ,, cantarul -oficial ,, care imi va arata adevarul . Abia astept sa intru din nou in ,,cursă,, mai am cateva zile si apoi ma instalez la birou unde ma asteapta o domnita usor acră de la Curtea de conturi ,am intalnit-o luni,nu am prea inteles ce si cum ,dar de luni intru in fuşalăi (la scărmănat). Atunci ,mai fă dietă .Violetă! Stresul nu ma ajuta,imi da dureri de cap pe care le ameliorez cu calmante care...etc.....povestea veche ! Dar hai sa nu cobesc ,sa nu gandesc negativ , macar duduia e tot asa grasunica ca si mine si nu am acest complex de inferioritate ......Am o mare dorinta ,sa-mi stabilesc un nr.de kg de dat jos macar in urmatoarele 2 luni ,nu am nadejdea sa ajung la suta pana la Craciun dar .................................................. ........Bafta fetele ce doresc sa ajunga slabute !
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2360 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1843 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1586 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]