View Single Post
  #166 (permalink)  
Vechi 22 mai 2010, 23:52:45
barsa's Avatar
barsa barsa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2010
Locaţie: Sant Pol de Mar, Spania
Dieta: daneza...azi 22.05.2010 sunt in a 6 zi
Date: 164cm, 75kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg

Felicitari Dana70...esti de aproape un an in dieta si inca rezisti? Bravo...tine-o tot asa, daca tu ai putut si noi toate vom putea. E destul de mobilizator indemnul meu, sau dupa aproape un an e deja o obisnuinta pentru tine mancatul corect? Asa ar trebui sa fie si sa ramana. Oricum eu ma consider o recidivista...garderopa mea sta marturie...am haine de la 42 la 50. Slabesc dupa care ma intorc inapoi...de fapt nu...cel mai mult am avut 88 kg...am slabit pana la 68 iar acum dupa anul nou am ajuns la 78...Fac dieta daneza...maine a 7-a zi. Vreau sa fie ultima data cand ma ingras...am46 ani si nu stiu cat o sa mai reactioneze organismul la diete. Cand am slabit de la 88...am fost la dietician. Am facut dieta pe 2 luni....incepe cu carne...si incet incet am adaugat salate, legume si in final fructe....Dar dupa revelion...am luat 10 kg in 3 luni. Acum iar regim...Trebuie sa ma uit la South Beach...dupa daneza trebuie sa continui dieta...o dieta pt disciplina, pentru a nu mai scapa in bulimie. Normal...nu stiu ce inseamana sa mananci normal. Daca mananc normal in acceptiunea generala ma ingras..incet dar sigur..un kg pe saptamana inseamna 4 pe luna...in 3 luni 12 kg...care se dau jos greu...foarte greu. Dar mergem inainte...deocamdata in grupa 70-80 kg.
barsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -226 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]