View Single Post
  #166 (permalink)  
Vechi 15 oct 2010, 12:15:41
huskygirl19's Avatar
huskygirl19 huskygirl19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
Multumesc mult,
o sa ma reapuc de facut painica dar am vazut ca atunci cand nu am paine in casa nu manac, asa ca mai trag de timp.
aveam niste lipie ratacita si am pus cam mult usturoi la humus asa ca trebuia sa mananc ceva painica.

Am facut humus aseara dar nu am cantarit nautul deci nu pot sa postez reteta.

azi ma duc la cumparaturi si imi iau si cantar de alimente asa ca a apuc de postat retete
Nici eu nu am cantar dar stii cum fac?
De ex la humus, sau fasole batuta...Daca cumpar vrac...caut sa pun gramajul cat mai prexis- de ex 200 g. Daca cumpar ambalat, e mai simplu.
Ei si la 200 g fasole boabe...o pun la umflat...o fierb...adaug 2 linguri de ulei...si rezultatul final il impart din ochi cu cutitul - de ex in 4. Si..calculul il fac simplu per portie...ar veni la portie 50g fasole boabe uscate si 1/2 lingura ulei. Asta ca sa nu mai adaug alimentul in lista. Si asa stiu si calorii...si IG si GL . Si cam asa procedez la multe alte mancaruri avand in vedere ca nu am cantar si nici rabdare intotdeauna sa postez reteta si sa adaug alimentul
Pupici!
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat