View Single Post
  #166 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 22:39:42
Pasy's Avatar
Pasy Pasy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Multumesc tutror pt felicitari si incurajari E minunat sa vad ca in sfarsit ceva da rezultate, am mai incercat eu si altele, da.... noroc cu al meu iubit el s-a informat, el m-a motivat sa mai incerc macar odata, si asta doar pt ca ma vedea ca nu ma mai simt bine cu mine insami si apoi v-am gasit pe voi .... .... merci merci ... chiar sunt binecuvantata

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Nu ne dai si noua reteta de negresa?
O dau, cum nu sper ca o fi conforma, eu asa m-am convins

Negresa cu ciocolata

Pt. blat
1 cana faina integrala de secara
1 cana tarate de grau
4 linguri de fructoza
1 ou
1/2 cana ulei
1/2 cana apa calduta
2 plicuri amoniu alimentar sau praf de copt
1 fiola esenta rom
4 linguri cacao neagra
1 pumn de nuci zdrobite si un pic prajite
5 linguri gem dietetic

Se bate oul cu un praf de sare, se adauga fructoza (eu am folosit mixerul), se bat bine, apoi am adaugat pe rand uleiul, apa, cacao, gem, faina, amoniul stins cu o lingura de lapte, taratele, nucile si romul; le-am amestecat pana am considerat eu ca ajunge.
Am pus totul in tava si la cuptor. Asa, acuma tava a fost cam mare si nu mi-a crescut blatul, deci a trebuit sa improvizez Am taiat blatul in doua si am adaptat glazura ca sa fie mai cremoasa si am umput cu jumatate din ea si restul am intins deasupra

Pt. glazura - crema:

2 tablete Kandia 75% cacao, topite pe bain-marine, am adaugat cam 2 linguri de fructoza sa o mai indulcesc un picut, da numa un pic, am mai pus un pumn de nuci macinate, si 2 linguri de lapte si 2 linguri de ulei, am amestecat bine de tot si gata. Iese asa mai groasa dar se poate intinde cat e calda. Apoi se da la frigider o ora doua. Ufff.... Da nu am papat decat cate o bucatica mica pe zi , ca totusi, dieta... da muream daca nu mancam ceva cu ciocolata, cred ca aveam ceva lipsa in organism.

Sper ca nu am uitat nimic, eu am facut-o cam din cap, a iesit buna rau pt cui ii plac chestile amarui.

Pofta buna
Răspuns cu citat