View Single Post
  #167 (permalink)  
Vechi 06 dec 2010, 14:11:06
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna Mailin. ma bucur ca ai revenit acasa!!
nu te supara atat cu cele 2 kg, cu papa sanatoasa va fi ok.
ma bucur ca sunteti bine amandoua si sa auzi vesti bune la control.

la noi nu se stie sexul, deja m-am resemnat, bebe sta cu picioarele stranse si nu se vede nimic
e f bine dezvoltat, joi avea 860 grame si in perioada asta ia in greutate cam 150 de grame pe saptamana. in schimb eu sunt mai nasol, mi s-a scurtat colul la 2,5 cm si s-a intredeschis, ca urmare neaparat trb sa stau numai in pat, si asta fac de joi.
medicul mi-a spus ca voi naste prematur, nu stiu daca a spus asta ca sa ma sperie sa nu, dar sper sa fie totul ok, sa nu fie f mic la nastere.
imi pare rau sa aud ca nu esti asa bine, din ce motive se intampla asta cu scrutarea colului? De fapt exista motive? sau se poate intampla pur si simplu? Bebele se joaca de-a v-ati ascunselea cu voi , va fi un bebe smecher . Iti doresc multa multa putere sa poti sta cuminte in pat si sa iasa bebe cat mai la timp si cat mai sanatos. Tu esti acum la 26 saptamani, dc nu ma insel. Trece ea repede si ultima perioada, mai ales cu sarbatorile. Ce ti-a adus Mos Nicolae ?

Cu cele 2 kg nu ma necajesc asa tare, e foarte bine oricum 4 kg in 22 saptamani. Zic eu. Mi-ar fi placut doar sa fiu mai slabuta si sa se vada burtica si sa vada lumea ca am un bebe in burta. Asa, cei care nu stiu, se gandesc doar ca m-am ingrasat, resp ca sunt o mica balenuta esuata. Mi-ar fi placut sa pot sa fiu o graviduta cute, la fel cum mi-ar fi placut sa fiu o miresuta cute...nici una nu a fost sa fie, si nici poze din alea cu burta nu indraznesc sa fac. Dar pana la urma important este sa fie Taisia bine, de acum noi, parintii suntem pe planul 2.

o zi cat mai frumoasa iti doresc
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat