View Single Post
  #16722 (permalink)  
Vechi 14 ian 2014, 15:09:30
madalinafrincu's Avatar
madalinafrincu madalinafrincu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
la multi ani ana,
vai ce rad de fiecare data cand pov de ea. ce desteapta ee.
cine mai tine minte pt copii mai amri, ce activitati se fac cu un bebe la 9 luni, adica baiat. haha. ca sa ma joc cu thomas, chestii inteligente.
ori nu am eu rabdarre, ori el.. ca as vrea s ail invat sa faca pa pa., sau bravo, batutu din palme.. el e cu exploratul, deplasatul, se baga peste tot, se joaca in legea lui.
am inceput sa ii vb mutl.. sa il invat unde e nasu , gura, etc.. . de vb nu zice decat bla bla.. baba ceva de genul..
eu ma bucur ca se misca f bine, de la 7 luni, alti copii nici la 10 lunui nu fac ce face el.. dar acum sa trecem la partea astalalata. cu activitati inteligente. idei ceva?
jessica la varsta lui nu prea e cazul de astfel de activitati , e important sa ii citesti , sa vorbesti mult cu el , sa asculte muzica, sa se plimbe , si sa ii arati multa dragoste.

dar , poti spre exemplu sa ii dai sa sorteze dupa culoare sau forma diverse obiecte, cam atat imi vine in minte la varsta lui
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui madalinafrincu:
Diana D (14 ian 2014), MIRUTZA (16 ian 2014), rommyna (14 ian 2014)