View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 10:46:04
huskygirl19's Avatar
huskygirl19 huskygirl19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Draga jurnal, azi am inceput in forta - 20 de minute de mers pe jos, alert.
Sper sa fac asta zilnic.

Raportul pe ziua de ieri:
- ora 8.30: 2 clementine
- ora 10: 200 ml. lapte 0,1% cu 3 felii de wasa
- ora 12: 250 gr. peste (file de pangasius) cu 2 dovlecei mici, 1 ceapa mica, 3 felii vinete gratinate, 1 felie de ardei gras rosu, 2 linguri de ulei ME, piper, oregano, ardei iute la cuptor (cam picant) + salata (salata iceberg, ardei gras rosu, ulei ME, otet, oregano, menta, piper)
- ora 14: 70 gr. strachino + 2 patratele ciocolata neagra 80%
- ora 16: 1 para si jumatate
- ora 18.30: 100 gr. ficatei de pui la cuptor (cu ciuperci, ardei gras rosu, ceapa, patrunjel, ulei ME, apa, piper) + salata (ce a mai ramas de la pranz) + 2 cuburi cioca. 80%
- ora 22: un mar

Cred ca mananc cam mult si abia aseara am citit pe forum ca ficateii sunt interzisi in faza 1. Ce pacat! Tot ieri nu am facut deloc sport, in afara de miscarea pe care o fac normal in activitatile casnice, adica f.f.f. putina!
Azi m-am cantarit, desi nu este inca luni, si nu am inca acel cantar electronic (asa ca nu stiu cat de reala e cantarirea), dar se pare ca am mai dat jos un kg. Face bine la moral
Ok, ne mai vedem maine, cam pe la aceiasi ora.
Te pup!
In legatura cu meniul tau...mi se pare ca mananci prea des si prea imprastiat. ai 7 mese. nu e ok. mananca de 3 ori...si inca 2 gustari maxim. Mananca mai consistent la fiecare masa ca sa nu te mai apuci sa mananci la 1-2 ore dupa.
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]