View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 08 dec 2012, 17:29:55
buburuzze's Avatar
buburuzze buburuzze este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: trebuie sa slabesc 25kg!!!

Citat:
Anterior postat de numaivreausafiuplinutza Vezi mesajul
Am 20 de ani si 77kg...Anticonceptionalele pentru tratarea Sindromului ovarelor polichistice,lipsa timpului pentru cele 3 mese principale pe zi si pofetele dupa ce ies de la facultate mi-au adus 25 de kg in plus de care trebuie sa scap pana in septembrie 2013..
Fetelor stiti vreo cale de a slabi 25 kg in 8 luni?
Am tinut hipocalorica cu 1200kcal pe zi,insa nu a dat rezultat,ba chiar mancam mai mult decat mancam inainte..apoi am trecut la montignac insa dupa o luna fara rezultat m-am lasat pagubasa..
Please ajuta ti ma cu niste sfaturi ,mai ales cele care ati pierdut in greutate mult cu o anumita dieta.
Sunt pur si simplu disperata!Nu stiu de ce nu pot slabi si nici rabdarea nu e punctul meu forte
Sport mai fac,insa nu zilnic..De obicei fac cate 10-15 min eliptica,(de vreo 3 ori pe saptamana) stepper 5 min si start walkig cam 40 de min..erg si mult pe jos..

Astept sfaturile voastre!Multumesc:*
Montignac spune ca la trecerea de la o dieta hipocalorica la regimul montignac este posibil ca,pt a incepe sa slabesti,sa fie nevoie de o perioada mai lunga de timp.Tot el precizeaza si faptul ca poti pune chiar si cateva kg in plus la aceasta schimbare de regimuri.
Parerea mea este ca ai renuntat prea devreme si iti spun si de ce.Este dieta ideala pt problema ta -trb sa ai grija la indicele glicemic,si in al doilea rand ai o dereglare hormonala ceea ce face dificila pierderea in greutate(si aici iar intervine indicele glicemic)
Eu te pup si iti urez succes
__________________