Subiect: Dieta si fumatul
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 25 mai 2010, 16:01:07
Despi's Avatar
Despi Despi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta si fumatul

Felicitari Dio ..Tu ai dreptate in tot ce ai spus ,doar ca ..singurul lucru pe care tre sa-l faci la inceputul "lasatului"de tutun ..este sa vrei cu adevarat ,de altfel..orice poti face daca vrei cu adevarat si ai incredere in tine .Eu sunt cel mai prost exemplu existent ...m-am lasat 4 ani de tigari ..dintr-o prostie ,anul trecut m-am reapucat ...si pot spune ca prima tigara a fost cea mai grea ca sa zic asa,ca apoi mi-a revenit pofta ,de parca ma lasasem de 4 zile..Am fumat pana din mai pana in noiembrie cam asa...in noimebrie m-am lasat iar,dar mai fumam asa,din cand in cand,la 1 sapt..2...cate o tigara ..In fine ..ma lasasem ..iar acum ,pe 10 cand a venit sotul meu din Anglia ,care fumeaza..m-am reapucat ,adica fumam cu el 1 pachet pe zi...A plecat duminica dimineata ,pe 23 ..si atunci am fumat ult tigara ,ma doare capu` de mor si cred ca de la pofta..Dar nu stiu ce sa fac,nu-mi doresc destul sa ma las..nu suport ideea asta ,sa n-ai voie sa faci ceva ,chestia asta cu interzisul..
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat