View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 12 iun 2011, 07:39:25
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de bubu2504 Vezi mesajul
Buna tuturor, de ce avem alta casuta?
Bubu avem alta casuta pt ca prima avea prea multe pagini vreo 500 si se incarcau f greu.
Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
laurra, mai vin cu o completare...m-am uitat acum pe meniurile tale ...tu mananci conform monti...nu ai incalcat regula...problema din punctul meu de vedere ...adik ceea ce nu fac eu in cazul tau este ca nu iau cina asa tz...ultima mea ora pt cina este ora 19 si uite la cat adorm ca acum e ceasul 01 noaptea si eu is pe forum si nu mi-e foame...beau ceaiuri multe, apa, cafea...mi-am facut un tabiet dupa ora 19 daca mi-e foame cumva iau un ceai si il servesc ca pe cafea lent, tacticos...si mai ales ca tu faci si sport...pai daca faci sport dupa cina, cina fiind la ora 19, ar tb sa dai jos tot, nu?
si dac totusi incerci ceea ce iti spuneam eu si nu vor sa se duca nici asa jos..ar fi bine sa faci niste analize...pt ca totusi monti e un regim sanatos cu care din cate am observat eu pana acum pe mine...tb neaparat sa dai jos daca il tii cum il tii tu si cu atat mai mult cu cat tu faci si asa de mult sport...ceea ce eu nu prea fac,as putea spune chiar deloc
sper ca nu te-ai suparat...dar am vazut ca esti nemultumita de cat dai tu jos si atunci am zis sa vad care e diferenta intre mine si tine, poate te pot ajuta...pup
Draga mea acum am inteles de ce stau pe loc la kg.:eu de la genunchi pana la talie sunt tare dolofana si am observat ca am inceput sa sa ma subtiez la pulpe si fund,la burtica mi s-au conturat muschii(mi se vad numai cand ma uit in oglinda,cand imi fac poza ....ma vad tare babana)Deci in concluzie cred ca imi creste masa musculara.Ieri mi-a zis sotul meu ca imi sta urat cu blugii ca imi atarnau la fund...inainte erau tepeni pe minenu mai zic de sani ...cica sunt mai mici
Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
ma duc sa dorm si eu ca au inceput sa imi cad pleoapele...va pup si va urez noapte buna
Nu te mai obosi atat sa stai pana tarziu!eu aseara m-am culcat la 22 si ce bine ma simt acum....Eu noaptea daca nu dorm cum trebuie ,a doua zi mananc intr-una
Apropo de gradina...Da este a mea anul asta am facut-o cu legume.mersi pt apreciere
Am uitat sa va spun
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]