View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 14:47:46
alexandra123's Avatar
alexandra123 alexandra123 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 oct 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 1.801
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 301 ori in 237 mesaje
Implicit Re: Jurnal BitterSweetNo5 - Think slim!

Citat:
Anterior postat de BitterSweetNo5 Vezi mesajul


Draga Alexandra, 27...sunt cam baba batrana

Asa... hai sa iti spun cum stau lucrurile cu dieta mea. Dupa ce am stabilit care sunt punctele mele slabe si cele forte in materie de stil de viata, urmatorul pas a fost sa ma documentez in legatura cu tipurile de diete folosite de membrii slabute, ca sa vad ce mi s-ar potrivi mai bine. Si ce crezi? Am gasit ceva foarte interesant... Rina! Sincera sa fiu am mai auzit despre dieta asta, dar nu am fost suficient de curioasa sa citesc mai multe despre ea. Ei bine, tocmai ce m-am pus la punct cu ce am gasit aici pe site (doar esentialul, pentru ca am gasit sute de pagini pe tema asta) si sincera sa fiu cred ca am castigat la loto! De ce zic asta? Pentru ca din ce am vazut mi se potriveste ca o manusa... Am analizat eu bine situatia si sincer m-as baga la vreo 90 de zile de Rina.

Uite si ce-mi place:

- pot sa beau dimineata cafea, fie ea si neindulcita (in ziua de proteine voi putea adauga lapte)
- pot sa imi potolesc pofta de dulce in ziua de carbohidrati
- nu este o dieta restrictiva, pot jongla cu diverse alimente in fiecare zi
- Ziua de apa, desi dificil de tinut, este o ocazie buna de detoxifiere si nu are cum sa strice (unii oameni tin post negru saptamanal)
- la micul dejun am fructe, prin urmare nu trebuie sa ma trezesc devreme ca sa il prepar si le pot manca pe drum
- ziua de proteine: este probabil cea mai usor de tinut
- ziua de amidon: e salvata de supa de legume, care-mi si place
- ziua de carbohidrati: salvarea tuturor
- ziua de vitamine: un pic mai dificila, insa nucile si semintele ma vor scoate din impas
Ce zici? Te bagi cu mine?
Buna. Eu am tinut Rina vara trecuta, dar mie nu mi-a fost pe plac. In ziua de carbo exageram cu dulciurile, cea mai mare probelma, apoi in ziua de vitamine mancam fructe muuulte, totusi seara nu mai puteam sa ma uit la ele ca eram satula de ele, mereu imi era pofta de altceva in ziua de proteine vroiam legume in ziua de legume dulce sau toate incurcaturile numai ce aveam voie nu imi trebuia. Totusi am tinut 2 luni, ziua de proteine imi placea la inceput ziua de amidon mia palcut mancam tot felu´ de legume. adevarul este ca si exageram pt ca imi doream sa slabesc mult intr-o perioada scurta de timp si mancam numai la pranz, deci eu am facut total nesanatos, am si pus la loc totul. Dar vad ca tu ai gasit multe lucruri care iti plac, eu iti zic sa incerc daca nu iti place poti incerca altceva. Apropo nu esti baba batrana , sa fii acolo pe la 60 70 de ani.
__________________
Orice lucru bun in viata e imoral, ilegal, ori ingrasa..
Why is food sooo delicious???
Succesul e 99% transpiratie, 1% inspiratie
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usi-12402.html

http://forum.slabute.ro/concursuri/t...3-a-12415.html