Subiect: Jurnal santra
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 18 dec 2011, 23:30:15
santra's Avatar
santra santra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2011
Locaţie: Timisoara , Anina, Romania
Date: 160cm, 60kg
Mesaje: 36
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal santra

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Cum iti spuneam...mai bn te uiti la dietele de pe forum si iti alegi una...sunt cateva care iti permit sa papi si dulce...daca asta este o problema pt tn...cantitatea conteaza insa.....ai si retete cu dulciuri...dar sanatoase si fara multe calorii...ca sa ne dam seama daca este ok ceea ce papi...trebuie sa iti creezi meniu zilnic...si vei vedea si singura ce ai gresit...daca ai mancat multi carbohidrati...sau grasimi...eu zic sa te axezi mai mult pe proteine pure....si daca ..nu te hotarasti la o dieta anume...fa-ti una personalizata...dar...fii atenta la combinatiile pe care le faci la fiecare masa....daca mai ai intrebari iti raspund cu drag...sper sa-ti fie de ajutor sfaturile mele...
ms mult k mi-ai scris eu de prin clasa 8-a ma tot chinui sa slabesc(si treptat am reusit aveam 70 de kg) am incercat tot felul de diete ultima a fost anul trecut in martie, dar incepe sa imi fie frica de diete eu sunt o fire destul de ambitioasa si duc dietele la extrem slabesc foarte repede si pun la fel de repede la loc asa ca am decis sa am grija la ce mananc si sa imi schimb stilul de viatza sa mananc sanatos dar fara sa tin o dieta. mersi mult de sfaturi si te rog sa imi explici cum sa imi postez meniul aici azi am facut o greseala a fost ziua unei prietene si am mancat o felie de tort ...