View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 03 ian 2012, 21:33:37
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)

Citat:
Anterior postat de danielaslim Vezi mesajul
seamana cu mine...carnivore inraite.uite daca ai mixer acasa.ai putea sa la faci gen un milkshake ca sa papa si ce vor ele(lactate) si ce vrei tu (fructe) si ca sa papa mai fericite le dai si dupa un cub de ciocolata(nu neagra ca o sa tio scuipe)si o sa fie fericite te asigur(poate le dai milka cu fructoza ca e si buna si sanatoasa)

succes la faza 1!!! hai ca sincer nu e asa grea...eu stau cu iubi si are mereu in casa:eugenii,vreo 4 ciocolate,ciocolata calda,chipsuri,biscuiti,miere,si ma mai roaga sai fac din 3 n 3 zile prajituri) asa ca mam obijnuit si nu gust il pun pe el
hei ce ziceti de meniul meu de azi?
md:omleta cu cascaval gouda si masline
pz:un iaurt cu seminte de floarea soarelui
g:o portocala
cn:o salata cu mozzarella,rosi castraveti si o friptura slaba
ohh Daniela daca ai vedea ce sclifosita ce cea mare.pe cea mica o mai pacalesc...ii bag fructe in iaurt(ea mananca tot ce contine iaurt)pana si piureul de legume cu carne il papa cu iaurt,fara nici s anu il vada.Azi iam dat celei mici 3 kiwi si o banana piure cu biscuiti,a strambat ea din nas dar a mancat pana la urma(iam pus 2 linguri de iaurt).
poate reusesc sa o tin pana la capat...astazi am trist la cina dar de maine ma apuc serios mai ales ca e si eliza cu noi
Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul
Buna fetelor, ma bucur sa vad ca mai e ceva activitate pe aci.
Costina, esti tare, fata draga! Inca te tii pe pozitii, nu stiu ce fel de ambitie ai tu dar da-mi si mie
De maine intru si eu la faza 1. Am exagerat la sarbatorile astea si se vede dar, asta e, noroc ca avem SB sa ne puna pe picioare. In ultima vreme mi-a cam scazut si cheful de dieta, mi s-a cam luat si poate de aia am pus ceva in plus.
Dar stiu ca daca am putut o data, voi putea si a doua oara si daca imi aduc aminte bine, anul trecut tot asa pe 3-4 m-am apucat. So... sper sa fie cu noroc
Va pup si spor la alungat kg!

Off Eliza daca aveam ambitie asa cum spui tu scapam de mult de kg astea....nu reusesc sa trec de 58kg....bn ca nici pofta aia de dieta nu mai am...dar totusi sportul meu nu se pune.de maine ne intalnim aici la vb pt ca ma apuc si eu serios de sb 1....o s ama nevoie de tine la faza 2..stii ca o dau in bara la reintroducerea carbilor...sper sa pot sa o tin pana la capat.
va pup si ne intalim maine la vorba
meniul de astazi:MD:omleta cu pulpa porc fripta
Pranz:piept pui grill cu castraveti in otet
G2:piept pui grill cu castraveti
Cina:salata de boeuf si sarmale cu orez si carne100g salata si 60-70g sarmalute....nu a fost mult dar a fost)
Maine nu stiu ce mananc....Eliza sa imi mai dai si mie idei de mancare gatita pt SB1
Răspuns cu citat