Subiect: Jurnal kasty
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 23:42:01
Gabitza84's Avatar
Gabitza84 Gabitza84 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 ian 2012
Locaţie: Tulcea, Romania
Date: 158cm, 54kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal kasty

Am citit si eu fel si fel de istorisiri legate de dieta Dunkan, parerile sunt impartite, are dreptate Eve Eve, citeste cat mai multe tipuri de diete si alege una care ti se potriveste, mi ar fi placut sa ma pot da exemplu pe mine, care am slabit apropae 22kg, dar nu sunt un exemplu bun de urmat, infometare,bulimie etc. Am o perioada de cand ma chinui sa mananc,cat de cat corect, nu mai suport diete fir, ptr.ca am tinut f multe,slabeam ce slabeam si dupa reveneam la loc si mai puneam si ceva.Acum ce i drept mananc diversificat,corect, dar am devenit obsedata de cantar, imi cantaresc toate alimentele, nu de alta, dar nu vreau sa mai ajung asa cum am fost(bulimica).La mn.cum o dau tot nu i bine, ai mare grija ce dieta alegi, sa nu te joci cu sanatatea ta, adopta un stil de viata sanatos, parerea mea( fara dulciuri, prajeli,fainoase), dieta oricat ai tine la un moment dat tot te lasi si ar fi pacat ptr.cat efort depui, sa te ingrasi la loc.Sper ca nu te am deranjat cu sfaturile mele, o zi frumoasa maine,pupici.
Gabitza84, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Gabitza84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1813 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1296 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]