View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 20 feb 2012, 12:09:30
Olime's Avatar
Olime Olime este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Praga, Cehia
Vârsta: 39
Dieta: Monty
Date: 160cm, 82.8kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 136
Am fost apreciat(a) de 166 ori in 121 mesaje
Implicit Re: Jurnal dana (gabi23oct)

Neata Gabi

Multa bafta saptamana asta!!
Eu initial am inceput cu ideea ca sa nu mai beau Cola deloc (eram bautoare inraita), paine, dulciuri, fast food, prajeli de nici un fel, sucuri de nici un fel.
Am inlocuit sucurile cu ceaiuri (verde combinat cu fructe, in general) si cu compot de mere/pere indulcit cu fructoza si cu putina scortisoara ca sa aiba un gust mai bunut.
Am inlocuit painea cu rondele de grau expandat si inca niste chestii subtirele, nu stiu cum se numesc - scrie pe ambalaj in ceha
Timp de 5 zile am mancat practic numai lichide: dimineata si oricand imi era foame pana la pranz compot, la pranz supa/ciorba de pui, de legume sau de varza, ca si gustare ori iarasi compoooot, ori mar taiat feliute si seara iar un bol de supa/ciorba.
Si in timpul zile pana seara ceaiuri multe si mai beam cateodata seara o canita de lapte cu 0,5 grasime.
In primele saptamani am eliminat f multa apa, din cauza ca asta mancam.
Ulterior am introdus si gratare de pui/curcan cu salate, sau numai salate, iaurt de dimineata.

Acum e cateva zile tin Weight Watchers si imi numar punctele la mancare. E destul de misto pt ca e o dieta care te invata ca se poate manca cam orice dar in limitele bunului simt.
Am inceput de 2 zile si am vazut azi ca am scazut sub 91 kg, 90,7 ceea ce e suuuper ok.

Iti tin pumnii sa te tii de treaba si sa nu cedezi tentatiilor!!

O zi frumoasa sa ai!
__________________
Jurnal Olime
Olime, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]