View Single Post
  #172 (permalink)  
Vechi 18 apr 2022, 22:20:12
lucia ely's Avatar
lucia ely lucia ely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: jurnal de aproape 30 :)

Hello.
A fost horror pt mine, de când am început pe noul post, și referitor la problemele cu colega mea, dar și pt ca s-a schimbat totul, și.modul de munca dar și deplasarea. Am lucrat de acasa de la sfârșitul lui septembrie, pana la începutul lui aprilie. A fost greu sa ma obișnuiesc cu trezitul dimineața și toate cele.
M-a afectat mult covidutul atunci.
Cel mai mult încă ma deranjează atitudinea colegei.

Am hotărât sa fac câteva schimbări după paste.
Nu știu dacă știți sunt anumite firme care livrează mancare de regim pt toate mesele. Având în vedere ca e o suma f mare, și momentan nu se încadrează în bugetul nostru m-am hotărât sa mai iau câteva caserole sa îmi calculez meniuri și sa le pregătesc pt câteva zile.

Acum câțiva ani, soțul meu a muncit la o firma în uk unde exact asta făceau. Livrau caserole cu mâncare pt 7 zile, l-am rugat sa îmi spună și el ce ingrediente foloseau.
La gama de veggie nu ma încadrez deloc nu îmi place nimic din ce foloseau ei (foloseau ingrediente în asa fel încât sa se și poată păstra 7 zile)- Kate, sparanghel, spanac, praz. Sper sa își amintească și de alte legume, dacă nu modific eu cu alte veggies.
Broccoli/fasole verde/varza/conopida/ etc
La proteine peste/vita/pui/curcan și tofu iar la carbo linte/fasole boabe/paste integrale/orez integral/cus cus/cartof dulce.
O sa va țin la curent.

(M-am gândit la varianta asta, urmăresc o.vloggerita care cumpără asa de 2/3 luni. Prietenul ei e de nerecunoscut și ea s-a modelat super. E slaba deja.
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
Acest membru apreciaza mesajul lui lucia ely:
butterfly30 (19 apr 2022)