View Single Post
  #175 (permalink)  
Vechi 21 mai 2009, 23:34:22
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 36
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Roxanica esti o dulce si nu trebuie sa iti fie rusine cu tine, chiar daca ai avut si ceva kg in plus, doar nu e un site de fotomodele. Toate avem ceva de dat jos sau am avut.

Esti o fata frumoasa, asa ca fruntea sus si tot inainte....

Da Slabuta,dar odata cu kg in plus au aparut si rusinea si timiditatea si suferinta.Acum cand in sfarsit am reusit sa scap de 10 kg ,parca sunt alt om,indraznesc sa port ceva mai mulat,sa ma duc cu prietenul meu la cumparaturi,sa probez de fata cu el haine,chiar daca unele inca nu ma incap.Sincer,datorita lui am aceasta reusita,pentru ca a fost alaturi de mine si ma sprijinit,chiar daca atunci cand ieseam in oras,prefera sa nu manance nimic numai sa nu mi faca mie pofta .
Cel mai mult ma bucur,ca acum chiar daca mananc ceva interzis (ciocolata,tort,putin paine etc) kg nu revin .
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2482 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1966 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]