View Single Post
  #176 (permalink)  
Vechi 03 oct 2015, 09:38:54
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Nu e usor Monti atat timp cat nu l cunosti, nu stapanesti teoria.Ca apoi totul e floare la ureche daca ai vointa.
Pentru mine e un fel de rutina Monti si cand am scapari sunt total constienta, deci lipsita de vointa. Ma ajuta foarte mult ca mi stabilesc din timp ce mananc si am grija sa nu mi lipseasca ce mi trebuie pentru a putea sa mi pregatesc ceva conform.
Ieri am iesit din zona de confort si m am simtit pierduta.Si pentru ca m a apucat o foame nebuna, nu am fost capabila sa rezist.
Acu planul meu de bataie e sa imi fac un meniu, sa cumpar tot ce mi trebuie, sa ma gandesc ce as putea manca daca ma apuca pofta nebuna de dulce si sunt la atac... Cred ca asta voi face toata saptamana viitoare si apoi mai incerc.
Oricum ar fi, in dieta Dukan iti trebuie multa disciplina, vorba ta.

Dupa primele zile - poftele dispar. Apare satietatea. Daca mananci suficient nu are cum sa-ti fie foame in Dukan.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
michellabfirst (08 oct 2015)